Nevesty pre milionára

Práve som dopozerala najnovšiu reality show, ktorú si divák slovenských televízií môže pozrieť (žiada sa dodať anglické so far), už druhýkrát som sa na viac ako hodinu stala akýmsi voyaerom pri výbere tej pravej NEVESTY PRE MILIONÁRA.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (4)

Show sa síce vysiela pod týmto názvom, mňa však napadajú i ďalšie, napríklad VŠF - Vysoká škola feminizmu. Nepatrím k tým, ktoré by na svojho vyvoleného ticho čakali v kúte, a určite by som nesúhlasila s prastarou mamou, ktorá sa vydávala pred dvadsiatkou a ani sa len neopovážila pomyslieť na to, že by sa o pradedka mala "biť" s ďalšími slečnami. A i keď veľa pravdy v tom, čo vraví jedna moja kamarátka, že keď muž dvorí dáme, v domnení, že ju "balí", vždy je to žena, ktorá dá, čo i len jedným jediným pohľadom, najavo, že onen rituál navrávania môže začať, i tak sa mi zdá trochu zvláštne, že (po dnešku už len) 8 mladých dievčat, žien, či dám, sa snaží spraviť takmer všetko, aby zaujali a v konečnom štádiu zbalili, nebodaj sa vydali za muža, ktorého stretnú párkrát, i to v situáciách, ktoré asi nepatria k tým každodenným.
Nechcem tu moralizovať, veď samotný program je priam stvorený pre piatkový večer s kamoškami, so zmrzlinou v miske a trefnými komentármi. Napríklad pre Vila uhrančivé Zuzine oči mi skôr pripomínajú baseta prosiaceho o kosť. Janov "trik" s jahodou zdá sa mi trošku lacný, na baby to však asi zaberá, nechajú sa utierať šarmantným mladíkom, pri poslednej sa dokonca osmelí a oblizne ju.
Marianna sa urputne snaží vysvetliť mu svoj pohľad na svet, to ako ona spoznáva ľudí, nejako sa mi tam nehodí, neviem, či to berie fakt tak vážne (ale výber potencionálneho mažela predsa vážnou vecou je), alebo sa len snaží odlíšiť sa od ostatných. Taktika jej zatiaľ vychádza, aj dnes postúpila. Len musí dúfať, že sa pri budúcotýždňovom obrade ruží bude môcť držať svojej rady o okamihoch, ktoré nepotrebujú žiadne slová, a naozaj bude mlčať. A šanca je asi veľká, keď už i Jan vo svojich úvahách prezradil, že má relatívne dobré názory.
Celá show je samozrejme pretkaná reklamou na tie správne výrobky, či už je to vlasová kozmetika, zdravá výživa, či samoopaľovací krém. Nakoniec už len jedna z vypadnutých povie tú klasickú "reality show" vetu o tom, koľko zostávajúcich dievčat malo vypadnúť skôr než dotyčná slečna.
Celkovo NEVESTA asi poskytuje to, čo si "reality" národ žiada. Bohatý mladý businessman, krásne dievčatá, atraktívne prostredie, kopec jedla a pitia, sem-tam nejaká tá intriga, štipľavá poznámka, jednoducho, chlieb a hry. Podľa nevesty, ktorá dnes vypadla, ododneška už bez Češiek, ktoré "tady skončili".

Katarína Krasňanská

Katarína Krasňanská

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

blogerka začiatočníčka Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
SkryťZatvoriť reklamu