Nekonečný cyklus mainstreamu

Tento blog je venovaný všetkým, ktorí za každú cenu nechcú byť mainstream. Lebo nechcenie byť mainstream je príliš mainstream. A chcenie byť mainstream je príliš nelogické, alebo?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Ľudia ako celok sú hlúpi- to je dobre známy všeobecný predpoklad, ktorému veríte vy aj ja. Vznikol podľa mňa na základe dejín, pretože v hovorení ako by ste to spravili vy všetko inak a lepšie ste úplne geniálni. Lamentovať nad situáciou po situácii je však hlúposť, vtedy si máte zobrať ponaučenie a napredovať. Fajn, tak to robíte. Nechcete byť viac mainstream. Pretože z empírie viete, že mainstream sa vždy mýlil. Že to, kde je ľudstvo teraz, za to si môže samo. Preto je hlúpe.

Toto všetko by bolo OK, keby to nebolo iba zásterkou pre skutočný dôvod. Vy si chcete pohoniť ego. Chcete byť jedineční, iní ako tí ostatní. Lepší. Pre koho lepší? Pre seba? Pre seba asi nie, ak sa stále s niekym porovnávate.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jednou z mylných predstáv nebytia mainstreamu je, že nebytie mainstreamom nie je mainstreamové. V skutočnosti sa stávate len ďalším mainstreamom, ktorí keď si to uvedmomí, tak si povie (presne ako post na 9gag-u):"hating mainstream is too mainstream lets like mainstream". A ste v nekonečnom kolotoči, ktorí sa nikdy nekončí.

Alarmujúce je to, že nezáleží na tom, ako veľmi je to, k čomu sa prikláňate správne. Záleži iba na vašom pocite, že toto práve nie je mainstream. Logika sa vytratila a to z jedného prostého dôvodu, lenivosti. To však vôbec nevadí, nikto vám na to nepríde. Ostatní sú rovnako leniví ako vy. Leniví hľadať pravdu. Napriek tomu, že nechcete byť mainstream, mainstreamu prudko dôverujete. Koľkí z vás si informáciu overia, ak "to už hovorí každý"? Mainstream by predsa neklamal, však?

Skryť Vypnúť reklamu

Aby som netvrdila, že každý sa zákonite snaží nebyť mainstreamom. Samozrejme, sú ľudia, ktorí mainstreamom sú a chcú byť. Boja sa byť iní, pretože spoločnosť príjma iba takú inakosť, ktorá sa vie transformovať do mainstreamu- nie je ťažké pre to niečo spraviť- aha, tu sa nám objavuje zase lenivosť a.k.a ľuďom chýba vytrvalosť. Prečo im chýba vytrvalosť?

Nečakám, že na to prídete sami. Rada by som čakala, ale nečakám. Ľudom chýbajú sny, preto nevedia byť vytrvalí. Už som to raz vysvetlovala v jednom blogu:

"Dieťaťu sa odmalička tlačí názor, že robota je preto robotou, pretože tam ľudia chodiť musia. Z tohoto celkom logicky vyplýva, že sa dieťa snaží hľadať to najmenšie zlo. Pretože ešte raz, zo slova musím rozumiem, že aj keď nechcem, tak to robím. Kto si pod musím predstaví robím to rád? Nikto!

Skryť Vypnúť reklamu

A preto čudovať sa, prečo deti nemajú záujmy nie je vôbec na mieste. Deti nemajú záujmy, lebo ani ich rodičia nemajú záujmy. Koľko rodičov má vo voľnom čase koníček? Koľko rodičov príde z práce s úsmevom, pretože robia to, čo ich baví? Koľko detí chce naozaj pracovať, keď vidia, akí sú ich rodičia v práci nešťastní?"

Späť k inakosti

Prečo ľuďom vadí iba taká diferencia, ktorá sa nevie transformovať do mainstreamu?

Pretože ju nevedia napodobniť. Ten človek nezískal svoju diferenciu tým, že sa pozeral na druhých a povedal si, že nechce byť mainstream. Ten človek je iný preto, lebo je sebou. Bol by taký aj keby bol na Zemi sám a je taký aj napriek tomu, že na Zemi sám nie je.

Skryť Vypnúť reklamu

Ktorá skupina je podľa vás najspokojnejšia? Mainstream, antimainstream, alebo tí odlišní?

No jasné, že tí odlišní. Serte na ostatných, robte veci kvôli sebe, nie kvôli iným.

Kristína Blašková

Kristína Blašková

Bloger 
  • Počet článkov:  12
  •  | 
  • Páči sa:  0x

matfyzáčka, ktorá stále polemizuje o spoločnosti Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu