,,Tak ako švárna dievčina..."

No a takto sa začína jedna z najkrajších hymien, akých poznám. Je to práve tá naša, lesnícka. Keďže navštevujem Technickú Univerzitu vo Zvolene a zároveň lesnícku fakultu, táto hymna patrí k mojim najobľúbenejším.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

K životu každého poľovníka určite patria aj poľovačky a keďže sme lesnícka škola, tak sa aj študenti zúčastňujú na školských poľovačkách. Chcem sa s vami podeliť o môj zážitok z rektorskej poľovačky.

Sobota ráno. Pol piatej. Vstávam. Postupne som sa zobudila, popreťahovala hnáty a s úsmevom na perách vyrazila na autobus,aby som stihla poľovačku. Už pri nástupe a vystúpení z autobusu sa všetci čudovali a obzerali, prečo som celá v zelenom. Bola som pre nich doslova výjav zo starých mýtov a legiend. Iba som vošla do autobusu a autobusár hneď spustil: ,,No čo slečna, kam ste sa vybrali?? Na poľovačku?? " ,,Presne tak." Do Zvolena som prišla trocha skôr, tak som bola vyzdvihnúť aj môjho spolužiaka Kika :) 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Presunuli sme sa k autobusu pred ktorým čakalo veľa ľudí. Oujeee to bude super deň :) Nasadli sme do autobusu a poď ho na začiatok poľovačky, kde sme vyfasovali reflexné vesty a vedúci poľovačky nás poučil ako sa máme/nemáme správať, kam pôjdeme a koľko kusov zvery sa plánuje uloviť. Opäť sme nasadli do autobusu a presunuli sa na začiatok pohonu, kde sme vystúpili a začali sa rozmiestňovať.

Nechcela som byť v pohone sama tak som sa pridala ku Kikovi a začalo sa. A už sa začalo rozliehať po okolitých lesoch a lúkach to typické pokrikovanie. Ideme, ideme a zrazu Kiko hovorí: ,,Aha, pozri." Na horizonte sa na nás usmievala líška. ,,Vyjdem si ja na prechádzku a hľa akí ľudia sú tu. Akí sú vtipní a ako strašne vyziapujú. Idem ja radšej preč," pomyslela si. V prvom pohone sme taktiež videla diviaka, ktorého durili psy. 

SkryťVypnúť reklamu

Po prvom pohone sme nastúpili do autobusu, ktorý nás doviezol na miesto, kde sme začínali. Tam už na nás čakal horúci čaj, káva, guľáš a komu by sa málilo, mohol si ešte zobrať aj koláčik. Vegetenie skončilo a my sme sa presunuli na druhý pohon, kde sme videli jelenice. Mali sme aj tretí pohon, kde som videla na pár metrov uloveného diviaka.

Po treťom pohone nasledoval výrad, kde vedúci poľovačky odovzdal úspešným strelcom zálomky a zaželal im ešte veľa poľovníckych úspechov. Keď sa skončil výrad presunuli sme sa na posledný pohon, kde sme pobesedovali a pokecali si. 

A ako hodnotím túto poľovačku?? Veľmi sa mi páčila. Zažila som niečo nové a spoznala som veľa skvelých ľudí :)

Kristína Michalovská

Kristína Michalovská

Bloger 
  • Počet článkov:  9
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som veselé niekedy až šialené dievča, ktoré miluje zvieratá, slnečné lúče, vôňu pokosenej trávy, dážď a hlavne prírodu a všetko s ňou spojené :)Kto raz položil srdce na oltár prírody, stáva sa navždy túlavým psom... Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Monika Nagyova

Monika Nagyova

274 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

42 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
SkryťZatvoriť reklamu