reklama

Zase ste nič nepochopili, pán Fico

Myslela som si, že Róbert Fico ma už ničím nedokáže prekvapiť. A predsa som sa mýlila.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (17)

Náš bývalý trojnásobný premiér okomentoval rozhodnutie o oslobodení Kočnera svojskym spôsobom.

Rozhodnutie o oslobodení Kočnera je odpoveďou súdu, že odmieta rozhodovať tak, ako si to želajú redakcie vybraných médií, a že na odsúdenie človeka je nevyhnutný zákonný postup a nepriestrelné dôkazy, nie politické príbehy, vytvorené za účelom mocenského prevratu na Slovensku," vyjadril sa bývalý premiér na svojej facebookovej stránke. V niečom ma Fico možno pravdu . Súdy naozaj nemajú rozhodovať tak, ako si to želajú média alebo občania. Problém je však niekde inde. Ľudia na Slovensku nedôverujú našim súdom, a preto nemajú istotu, že senát rozhodol o oslobodení Mariána Kočnera nestranne. Mnohí majú v pamäti obdobie, kedy Kočner zasahoval do nezávislosti súdov a kupoval si rozsudky (nielen) u nominantky Smeru - SSD Moniky Jankovskej. Po akciách NAKA Búrka a Víchrica sa síce dostali viacerí podozriví sudcovia pred disciplinárne senáty, ale bolo by naivné myslieť si, že sa tým justícia úplne vyčistila.
Od môjho zaistenia som vypovedal, že objednávateľom Kuciakovej vraždy je Marian Kočner a sprostredkovateľom Alena Zsuzsová Nikdy som nepovedal, že som sa mohol mýliť," zdôraznil Zoltán Andruskó.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Ľudia nie sú hlúpi, pán Fico. Sledujú súdny proces s M.K. a A.Ž., a teda logicky majú pochybnosti o tom, či rozhodnutie súdu bolo nezávislé a nestranné. Ján Kuciak, ani spomínaní prokurátori nepredstavovali pre Zsuzsovú priamu hrozbu. Tiež je otázne, odkiaľ by vzala na objednávku vrážd peniaze.

Vás však najviac trápi údajná komunikácia Daniela Lipšica s odsúdenou. Ale pointa celého príbehu vám uniká. Žiaľ.
Bojíte sa toho, že média by po Kočnerovom odsúdení začali znova útočiť na Smer. Vraždu novinára ste odsúdili. Či ste to mysleli úprimne, viete len vy sám.

Zdá sa, že rozhodnutie súdu potešilo celú slovenskú dezolé scénu, ktorá teraz vníma Kočnera ako obetného baránka. Týmto ľuďom ide len o to, aby to zase tým „liberálom" natreli. To, že vrah dvoch ľudí je pravdepodobne stále na slobode, ich vôbec netrápi.

Zdroj : https://fb.watch/kEZjE4WYOi/

SkryťVypnúť reklamu
reklama


Obrázok blogu
Ľudmila Križanovská

Ľudmila Križanovská

Bloger 
Populárny bloger
  • Počet článkov:  62
  •  | 
  • Páči sa:  1 569x

Zaujimam sa o témy ako psychológia, osobný rozvoj, zdravie. Dlhé roky som pracovne pôsobila v Uk a teraz si užívam všetky radosti a starosti, ktoré život na Slovensku prináša.Milujem prechádzky v prírode, rovnako ako aj blogy Irenky Simunekovej. :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

744 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu