Demonštrácia

Písmo: A- | A+

Ľudia, zobuďte sa !

Včera - 14. novembra som bol na námestí SNP v Bratislave na proteste za odvolanie súdruha Pavla Pašku. Osobne som neprotestoval, ale prišiel som vyjadriť nespokojnosť s riadením tohoto nášho štátu.

17.novembra 1989 boli ľudia v uliciach, mrzli a pritom riskovali väzenie, minimálne politickú šikanu. Súdruhovia, ktorí sa po nežnej revolúcie dostali späť, nám zobrali naše sny, ideály, za ktoré naše mamy a otcovia riskovali. Teraz sa nám vyškierajú spoza parlamentného stolíka.

Ako som sa včera presvedčil na námestí SNP , vôbec nejde o CT prístroj, ale o moc a peniaze. Na to zneužívajú nás, obyčajných občanov, ktorí prídu s nádejou na zmenu.

Tento štát sa rozkráda už 25 rokov a nie posledné 2 roky ! Zoberme si, koľko už bolo odhalených prehmatov a výsledok ako obyčajne - nikomu sa nič nestalo. Naši občania si zaslúžia pokojný život.

Musí sa urobiť radikálne riešenie a reštart nového zmýšľania a nie populistické slová, ktoré nám stále podsúvajú. Veď nie sme tak hlúpi, aby sme nevedeli, čo je a čo nie je uskutočniteľné.

Slová opozície sú ako mlátenie prázdneho žita. Nepoznám obdobie vládnutia politickej strany, ktorá bola pri moci, bez korupčnej kauzy. Preto si myslím, že je už na čase odstrániť skazených a prehnitých politikov, ktorí nám tu 25 rokov doslova vyciciavali krv. Rád by som napísal všetky kauzy za posledné štvrťstoročie, žiaľ sa to nedá, je toho toľko, že by som zahltil celý server!

Už začínam rozumieť ľudom, prečo stratili chuť stáť na námestí. Včera tam bolo zhruba 1.000 ľudí. Zistili, že je to len hra opozície.

Ľutujem naše mamy a otcov. Chceli mladším dopriať slušný život. Čo za to majú ?Žobračenku vo forme úbohej penzie. A čo dostanem ja, ktorí som tam tiež stál ako dvadsaťročný, plný nádejí na plnohodnotný život ? Budem rád, ak sa mi ujde aspoň kúsok tej žobračenky.

Takto sme dopadli, aspoň bežní občania. Opak našich ctených politikov, ktorí sa dostali k moci, majú neuveriteľne rozprávkové bohatstvo za naše mozole a zničené ubolené chrbty. Je smutné, že za ten čas sa ani jeden politik nenakazil slušnou politickou kultúrou.

Skryť Zatvoriť reklamu