Konflikt spoza dverí

Písmo: A- | A+

Podporíme, alebo to necháme voľne plávať. Ak si niekto myslí, že to niekto za nás vyrieši, tak sa veľmi sklame a nielen seba, ale aj vlastnú rodinu.

Treba už razantne povedať NIE americkej agresii. Ani sa nenazdáme a v Európe vybuchne veľký vojenský konflikt. Kvôli nenažraným Američanom, ktorí si chcú vylepšiť vlastnú ekonomiku na úkor zaslepených spojencov.

Zatiaľ môžeme poďakovať Merkelovej, že sa momentálne nestotožňuje s americkým názorom, aby sa dali zbrane Kyjevu. Ak tento krok nezastavíme včas, Rusko nebude otáľať a vyzbrojí druhú stranu.

Toto bude začiatok totálneho zbrojenia a predbiehania sa v zásobení a používania zbraní, ktoré sa môže zvrtnúť na medzinárodný konflikt. Ohnisko by bolo v Európe a nie v Amerike!

Amerika by zasa „ponáhľala hájiť“ demokraciu a suverenitu štátov EÚ a Ukrajiny. To všetko by riadili ale spoza mláky v teplúčku a pokoji.

Takto to bolo od nepamäti, len sa o tom, naozaj neviem prečo , taktne mlčí : Američania zabili asi 100 miliónov indiánov, čo sa dá "považovať za genocídu " tí, ktorí prežili, boli umiestnení  do rezervácií ako zvieratá (masové vraždenie židov Hitlerom bolo asi 6 miliónov obetí, čo v žiadnom prípade nechcem bagatelizovať, ale v tomto kontexte bol oproti nim amatérom).

Musíme prestať slepo počúvať Ameriku. Tvrdenia, ako nám chce Amerika dobre a len ona dokáže hájiť mier a demokraciu už vyznievajú pejoratívne. Vždy a všade im išlo iba o vlastné záujmy a ak si niekto myslí, že nás – spojencov považujú za rovnocenných partnerov, je veľmi naivný. Potrebujú nás z viacerých dôvodov, najmarkantnejšie z nich sú ekonomické a geopolitické. Američania si veľmi jasne uvedomujú si, že bez podpory Európy by sa nemohli takto rozťahovať, nemohli by si dovoliť toľkú aroganciu. Európa sa už bude musieť zobudiť z tejto letargie a uvedomiť si, že nie sme takí malí , ani slabí , ani bezbranní. Nemusíme sa polarizovať : Amerika alebo Rusko. Musia nás rešpektovať, bez nás by to nešlo, dúfam, že túto skutočnosť si už konečne uvedomia aj politické špičky a politika EÚ sa bude uberať správnym smerom a bez krvavých konfliktov !

Všade, kde sa objavia, je len rozvrat a destabilizácia, ktorá im náramne vyhovuje. V roku 2009 bola udelená Nobelova cena za mier človeku, ktorý si ju absolútne nezaslúžil, toto osobne považujem za tvrdý sarkazmus !

Toto ocenenie švédsky vynálezca Alfred Nobel odkázal pre ľudí, ktorí „najviac urobili pre mier a bratstvo medzi národmi“.

Ak sa niekomu zdá, že americkí mierotvorcovia a obhajcovia demokracie neklamú, nech si spomenie len na tieto vojnové konflikty, ktorých boli priamymi účastníkmi, či organizátormi :

  • 1950-53 Kórejská vojna

  • 1961- Kuba - Zátoka svíň bola dejiskom vylodenia kubánskych protikastrovských síl vycvičených a podporovaných USA.

  • 1964-1975 Vietnamská vojna. Bola pokračovaním Indočínskej vojny(1946-1954)

  • 1990-91 Vojna v Perzskom zálive

  • 1999- bombardovanie Juhoslávie

  • 2003- Opakované oslobodenie Iraku. Dodnes nie je v krajine slobodnejšie, ani lepšie ako za Saddáma.

  • 2011- Arabská jar. Za vojenskej účasti USA boli zvrhnuté režimy v Líbyi, Tunise, Alžírsku, Jemene, Bahrajne a Egypte

Mal by som spomenúť aj ďalšie konflikty na juhoamerickej pôde, kde zabíjali a podporovali zabíjanie civilistov. Majú toho toľko na rováši, že by sa to sem ani nezmestilo.

Už tu boli cudzie vojská a trvalo im dvadsaťtri rokov, kým nás opustili, nepotrebujeme, aby tu boli opäť cudzie vojská, tento raz napríklad americké.

Chýba nám politik, ktorý by sa razantne postavil za vlastný národ a hájil záujmy vlastných občanov a nie vlastných oligarchov.

Za čas, ktorý ste venovali čítaniu týchto riadkov, na Ukrajine zomrelo niekoľko nevinných civilistov. Je to veľmi blízko, musíme si to uvedomiť.

Skryť Zatvoriť reklamu