Výstava fotografií: Dokumentuje momenty zo života, ktoré vidí keď stlačí spúšť fotoaparátu

Dušu Transylvánie pohľadom umeleckého fotografa Árpáda Zoltána Ballu si môžete pozrieť na videu a vo fotogalérii.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Text, foto a video z výstavy: Lórant Kulík

Video z výstavy:

Východoslovenské múzeum v Košiciach, pripravilo pre milovníkov umeleckej fotografie, výstavu diel skvelého umeleckého fotografa Árpáda Zoltána Ballu. Expozícia bola prístupná od 10.2-24.4.2022. Kto nestihol, tak si kolekciu umeleckých fotografií môže pozrieť na videu a vo fotogalérii.

Arpád Zoltán Balla

Umelecký fotograf Árpád Zoltán Balla pochádza Odorheiu Secuiesc, študoval ma Univerzite v Brašove v Rumunsku.Je držiteľom viacerých fotografických ocenení, Rumunskej asociácie fotografického umenia a zakladateľom a predstaviteľom Photo-Basis Association v Rumunsku.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Arpád Zoltán Balla so svojimi fotografickými dielami vykresľuje svoju rodnú zem a nedotknutú prírodu. Pomocou fotografií opisuje život ľudí, ktorí zachovávajú tradície už stáročia. Umelec dokumentuje život ľudí, ktorí žijú blízko prírody a s vrúcnou oddanosťou zápasia o svoju existenciu. Dokumentuje momenty zo života, ktoré vidí cez objektív fotoaparátu. Arpád Zoltán Balla zachytáva krásu sveta v malých vibráciách života.

Výstavy

Najvýznamnejšie, nedávne výstavy Árpáda Zoltána Ballu : Myšlienky o jase, 2016: Centrálny palác knižnice Szabó Ervína, Budapešť, Maďarsko. Spomínaný svet, 2017: Benediktínske opátstvo, Tihany, Maďarsko. Volanie z Transylvánie, 2017: Združenie maďarských novinárov, Budapešť, Maďarsko. Na ceste, 2018: Kultúrne centrum, Székelyudvarhely, Rumunsko.

SkryťVypnúť reklamu

Fotogaléria z výstavy:

1.
1. 
2.
2. 
3.
3. 
4.
4. 
5.
5. 
6.
6. 
7.
7. 
8.
8. 
9.
9. 
10.
10. 
11.
11. 
12.
12. 
13.
13. 

Zdroj: Výstava Arpád Zoltán Balla-Východoslovenské múzeum v Košiciach

Lórant Kulík

Lórant Kulík

Bloger 
  • Počet článkov:  246
  •  | 
  • Páči sa:  949x

Po úspešnom absolvovaní Fakulty elektrotechniky a informatiky Technickej univerzity v Košiciach som začal v roku 1997 spolupracovať s denníkom Korzo. Od roku 1998 do mája 2018 som aktívne prispieval z publicistickými článkami a reportážnymi fotografiami do rubrík História, Hobby a Varenie, ktoré pravidelne uverejňoval denník Korzár a Košický večer. Moje príspevky na tému Varenie vychádzali v roku 2006 aj v denníku Nový Čas.V regionálnych denníkoch som sa v publicistických príspevkoch venoval numizmatike, filatelii a ďalším záľubám, ktoré som ilustroval vlastnými fotografiami. Rubrika Hobby v týchto printových médiách už od júna 2018 nevychádza. Tento blog je voľným pokračovaním na uvedené témy. Je určený nielen pre zberateľov, ale pre každého kto voľný čas trávi aktívne, má rád históriu, umenie a rád varí.Trojročné štúdium Dejín umenia na UTV Technickej univerzity v Košiciach som úspešne ukončil v roku 2020 a v roku 2021 Žurnalistické praktikum na akademickej pôde UTV UNIZA v Žiline. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu