Dobrá životná poistka mi zaplatí všetky účty.

Dobrá životná poistka je taká v ktorej viem za čo si platím, a zároveň to za čo si platím je aj to čo mi prinesie želaný úžitok. Ako si teda nastaviť životnú poistku?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Dobrá životná poistka podľa mňa je taká, ktorá mi zaplatí náklady na život keď nemôžem pracovať kvôli chorobe alebo úrazu. Zároveň zaplatí náklady na život mojich blízkych v prípade že zomriem.

 Jednoduchá definícia...pretože poistenie je tým lepšie - čím je jednoduchšie

 Ako docieliť aby to bolo tak ako som napísal?

1. mal by som vedieť koľko peňazí sa skrýva pod pojmom "náklady na život"

2. mal by som vedieť na ako dlho chcem aby ma poisťovňa takýmto spôsobom "zabezpečila"

...takže, ak viem koľko potrebujem mesačne dostať v prípade výpadku príjmu od poisťovne aby som "utiahol" domácnosť, a viem na aké dlhé obdobie chcem mať takúto službu zaistenú - stačí nájsť poisťováka a dať mu požiadavku na vypracovanie ponuky v ktorej bude to čo požadujem...tým to však nekončí, pretože nikto Vám nemôže dať viac ako väčšina poisťovákov sľúbiť, takže tu je pár rád:

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

1. Ak Vám príde do života úraz alebo choroba stanete sa PN. Ak ide o vážny zdravotný problém - po roku PN sa posudzuje do akej miery je znížená pracovná schopnosť - a je Vám priznaná invalidita (čiastočná alebo plná) - takže výpadok príjmu dokážu vykompenzovať dve pripoistenia - PN a Invalidita. Je dôležité aby zahŕňali nielen úrazy ale aj choroby....je dobré vedieť o prípadných výlukách a podmienkach výplaty

3. Dajte si záležať na poctivom vyplnení otázok v zdravotnom dotazníku - mali by ho od Vás chcieť vždy!

4. Žiadajte kópiu zo všetkého čo podpisujete - vrátane zdravotného dotazníka.

tieto dve pripoistenia by Vám mali dostatočne pokryť výpadok príjmu aj z dlhodobého hľadiska (PN - prvý rok, invalidita - zvyšné roky) ... v prípade vážnych chorôb alebo úrazov je možné doplniť tento "základ" aj o iné pripoistenia, napr. poistenie vážnych chorôb, alebo úrazov - ktoré Vám zabezpečí jednorazovú pomoc na riešenie zvýšených výdavkov vyplývajúcich zo zhoršeného zdravotného stavu. V prípade, že cena za takto nastavenú poistku je pre Vás neúnosná -môžete si skrátiť dobu, znížiť požadovanú sumu, alebo si vyberiete len niektoré riziko...zo skúsenosti však viem, že takáto poistka stojí menej ako poistky ktoré väčšina ľudí platí.

SkryťVypnúť reklamu

 To čo je popísané vyššie sa vzťahuje na zabezpečenie počas produktívneho veku...lenže čo ak sa nebodaj dožijem dôchodkového veku?! :)

 Mám dve možnosti:

1. môžem sa spoľahnúť na to, že dovtedy sa u nás objavia obrovské náleziská niečoho vzácneho čo zabezpečí našej krajine obrovské príjmy. Naša vláda následne tieto príjmy prerozdelí medzi všetkých občanov a zabezpečia mi tak dôstojný život v starobe

2. radšej si začnem odkladať "na lepšie časy" pretože to čo je popísané v prvej možnosti nemusí nastať...

Ak sa rozhodnem pre druhú možnosť....mal by som si zvážiť opäť tie dva pojmy ako som mal pri zabezpečení príjmu v produktívnom veku ("náklady na život" a "ako dlho") - lenže tu mi neostáva nič iné - len si tie peniaze nasporiť....a ako? o tom niekedy inokedy :)

SkryťVypnúť reklamu

S úctou

Daniel

Daniel Kunštek

Daniel Kunštek

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nemám rád predsudky a zaručené návody na čokoľvek.....mám zdravý sedliacky rozum....teda aspoň si to myslím :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu