Neviete za čo si platíte v poisťovniach? ... zmeňte to!

Práca „dobrého poisťováka“ je u väčšiny ľudí u nás vnímaná ako otravovanie s nejakými super návodmi ako zarobiť bez práce.... Je tomu tak hlavne preto, lebo väčšina ľudí sa stretla s poisťovákom, ktorý práve toto sľuboval :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Je potrebné aby poisťovák ľudí „otravoval“ pretože inak ľudia nemusia dostať možnosť uvedomiť si, že nie je poistka ako poistka skôr, ako príde k poistnej udalosti, pri ktorej im "zlá" poisťovňa nevyplatí to čo by potrebovali. Je jednoduchšie spontánne sa o poistenie nezaujímať, než by mali zase počúvať nezrozumiteľné a manipulatívne reči nejakého poisťováka ...a napokon kde je záruka, že nestretnú horšieho než bol ten predtým? ...a načo by menili? – veď poistený sú ...a kopec iných dôvodov prečo zakryť oči a uši :(

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 V dnešnej dobe, keď väčšina ľudí „chce všetko – a hneď“ nie je ťažké uspieť „poisťovákom“, ktorý Vám sľúbia nadštandardné výnosy v poistkách, ktoré Vám skrátia o polovicu splácanie hypotéky, ktorú Vám samozrejme vybavia....po krásnych grafoch v ktorých Vám ukážu ako Vaše peniaze zarobia samé na splatenie hypotéky po 15 rokoch Vás ani nenapadne zapochybovať o tom, do akej miery je čo garantované... „ veď ten pán je v obleku – tak snáď vie čo hovorí“ a navyše sa mi „to“ páči ...potom je samozrejme v konkurenčnom boji ťažké uspieť tým, čo Vám na rovinu povedia ako je to s investovaním v životnej poistke – pretože ich pravdu o tom, že hypotéku si budete musieť zaplatiť sam ...alebo že poistenie nie je nič viac ako poistenie – takmer nikto nechce počuť.

SkryťVypnúť reklamu

 Veľmi náročná, je najmä cesta k tomu, aby sa dobrý poisťovák, stal známy a odporúčaný pre svoje kvality. Tými hlavnými sú podľa mňa zrozumiteľnosť a jednanie na rovinu. Aj keď dobrý poisťovák tieto kvality má, nie vždy sa dočká odporúčania od svojich klientov, pretože odporúčať poisťováka je zatiaľ v našej spoločnosti vnímané skôr obťažujúco.

 Viem ale, že sa zvyšuje počet ľudí ktorý odporučia dobrého poisťováka a pomôžu tak svojim známym dostať sa k poistkám ktorých významu budú rozumieť, a zbaviť sa tých ktoré nezmyselne zaťažujú ich rozpočet.

 Stojí za to položiť si otázku, či to za čo si platím v poisťovni je zároveň to, za čo si v skutočnosti chcem platiť, alebo je to len niečo čo mi vnútil niekto v obleku pretože „je to dobré“. Stojí za to položiť si otázku či má význam vypočuť si ďalšieho poisťováka aj keď už poistku mám. Dajte možnosť každému poisťovákovi ktorý Vás otravuje s ponukou ukázať čo v ňom je – je predsa jednoduché povedať mu na záver – Ďakujem nemám záujem :)

SkryťVypnúť reklamu

 Robiť túto prácu zodpovedne, znamená každodenný boj s nekalými obchodnými praktikami niektorých „kolegov“, a samozrejme podávaním zrozumiteľných a neskreslených informácií o výhodách aj nevýhodách poistiek potenciálnym zákazníkom.

Daniel Kunštek

Daniel Kunštek

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

nemám rád predsudky a zaručené návody na čokoľvek.....mám zdravý sedliacky rozum....teda aspoň si to myslím :) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
SkryťZatvoriť reklamu