Pálenica Borisa Filana a bilbordy na cestách

Blog vznikol na základe spájania videného na ceste a počutého v rádiu na trase Bratislava – Prešov. Oznamy na bilbordoch a hlášky z Filanovej pálenice som poukladala do tohto textu a obsahovo oprela o pokus povedať niečo o láske.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Tu je odkaz: Nehľadajte lásku vo výpredajoch, nehľadajte ju ani na kvalitných barových stoličkách. V láske musíte len starostlivo sledovať jej tempo, pravidelne ju prekypriť, aby mohla rásť, aby sa do vás vošla celá. Ak očakávate, že láska vystrelí ako japonský ohňostroj, vaše márnivé ja bude sklamané. Láska je darček pre dvoch. Láska je ako dobrý salaš niekde na diaľnici, kde si viete pochutnať na bryndzových haluškách alebo poctivom liptovskom syre z Krajinky. Láska je dokonalá v detailoch, preto rovnaký formát a rovnaký dizajn nemusí byť pre každého rovnaký. Keď sa láska dostane do štádia likvidácie zásob, potom je to už len bolestivé. Ak sa v láske niečo ušpiní, alebo ak na lásku pomaly nasadá prach, nepomôžu upratovacie firmy. Na odpočívadle sa nedá dočerpať, upraviť a prepudrovať. Zvyčajne jej už nič pôvodnú farbu nevráti. Hľadať lásku pod vrstvou prachu a nánosov, je ako chcieť vidieť slnko cez protislnečnú fóliu.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Neverte dílerom lásky, sediac v zadnom vagóne a sledujúc vývoj láskových udalostí na trhu, aj keď poznajú najlepšie úrokové sadzby, aj keď poznajú všetky srdcové štádiá a otváracie hodiny srdcoservisu.

Sledujte a počúvajte svoje vlastné srdce, pretože srdce pozná pravdy, o ktorých rozum ani netuší. Aj keď je lásky všade dosť, ako Rážových piesní, ako maku, ako bilbordov nasiatych pri diaľniciach a každý o nej vie mnoho a má na ňu svoju vlastnú definíciu, potkli sme sa mnohí. Stalo sa nám, že hľadajúc lásku sme sa márne snažili z jej hmoty upiecť chutnú pizzu, z ktorej nakoniec ostali len pripálené horké omrvinky. Láska umrela, ovenčili sme ju a vykročili do nových stretnutí. Láska má milión vrstiev, ktoré môžete rozoberať a zložiť do nového neznáma.

SkryťVypnúť reklamu

Na zmysel lásky a na lásku samotnú sa nemôžete pýtať všeobecne. To je akoby ste sa pýtali šachového majstra, aký je ten najlepší ťah na svete. Jednoducho neexistuje niečo ako najlepší, alebo dobrý ťah, kým sa nevzťahuje ku konkrétnej situácii v hre a ku konkrétnej osobnosti hráča.

Sme v Prešove. Vystupujem z auta. Pohrajúc sa v myšlienkach s majstrovstvom lásky, takej normálnej, bežnej aj oblečenej do kostýmu dovolenkového raja prípíjam na jej dlhovekosť a mnohorakosť. Docestované, dopremýšľané a doskladané.......

Svetlana Kuzmits

Svetlana Kuzmits

Bloger 
  • Počet článkov:  25
  •  | 
  • Páči sa:  74x

Nejde byť vždy hrdinom... Zoznam autorových rubrík:  CestovateľskéSúkromné

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

276 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
SkryťZatvoriť reklamu