Pán minister, hanbím sa za Vás!

Ako vieme slovo „minister", nie je slovenského pôvodu. Keď sa pozrieme na jeho význam v jazyku anglickom,  či latinskom, zistíme, že, okrem iného, ako podstatné meno znamená „služobník", ako sloveso  to je „poslúžiť", poskytnúť pomoc", „starať sa", „slúžiť", „pomôcť

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Pán minister Čaplovič, komu Vy pomáhate? Komu slúžite? O koho sa staráte? Učiteľom ani nepomáhate, ani sa o nich nestaráte. Nestaráte sa o rezort, na čele, ktorého stojíte. Neslúžite a nepomáhate slovenskému školstvu tak, ako to minister má robiť. Neslúžite slovenskému národu, práve naopak, rozoštvávate ho. Ako inak sa dajú chápať Vaše slávne slová- akože ste to povedali? „Odkiaľ mám zobrať? Od invalidov? Od dôchodcov? Od detí?"
Štvete jednu spoločenskú vrstvu proti druhej. Preto sa za Vás hanbím.
(Do pozornosti čitateľov odporúčam http://necenzurovane.sk/12/caplovic.html )

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


Presne ako to povedal jeden z blogerov- z učiteľov robíte hyeny.( Ďakujem, pán Králik, bolo to trefné a stihli ste to skôr, než ja) Dôchodcov a invalidov vyslovene huckáte proti učiteľom. Asi chcete tým naznačiť, že „čo Vy učitelia vlastne chcete, dôchodcovia nepracujú a musia si vystačiť so svojou penziou, invalidi pracovať nemôžu. Vy učitelia môžete pracovať, tak čo vymýšľate?" Verte, že pracujúcich dôchodcov je v rezorte školstva veľa. Telesne, alebo duševne znevýhodnených občanov mi je ľúto a správam sa k nim úctivo, tak ako ku všetkým slušným ľuďom, ale vari učitelia môžu zato ako je nastavený systém sociálnych dávok? Že tým, ktorí to potrebujú (invalidi, Vašimi slovami pán minister), a tí, ktorí by si to zaslúžili (väčšina dôchodcov) sa nedostáva, lebo štát je štedrý k tým, ktorí pre spoločnosť doposiaľ nič nevyprodukovali, napriek tomu, že by mohli?
Nemiešajte jablká s hruškami. Nie je to zdravé.

Vráťme sa však k Vašim otázkam. Odkiaľ? Odpoveď poznáme takmer všetci. Presne z toho istého mešca, z ktorého chce vláda, ktorej ste členom, zvyšovať platy sudcov. Z toho mešca, z ktorého vláda financuje a naďalej chce financovať nezmyselné projekty, z toho istého, z ktorého chce vziať peniaze na odkúpenie súkromných zdravotných poisťovní.

A od koho? Žeby od ministra financií? (či ministra grafov, arogantne odkazujúceho učiteľom, že majú zabudnúť na zvýšenie platov) Vy, ako minister školstva, nemáte vyplakávať, ale máte žiadať, a poriadne nahlas, máte bojovať za zamestnancov svojho rezortu, máte pre nich zabezpečiť vhodné pracovné podmienky, a primerané a zaslúžené finančné ohodnotenie ich práce. Ak Vás vyhodia dverami, mali by ste vrátiť oknom. A mali by ste to opakovať dovtedy, kým to nedosiahnete. Zatiaľ ste pre školstvo nič neurobili.

Neschovávajte sa za druhých, prestaňte sa ľutovať, vstaňte zo svojej ministerskej stoličky a robte niečo. Žiadajte, jednajte a konajte pre učiteľov a v prospech budúcich generácií, ktoré učitelia vzdelávajú a vychovávajú.

Katarína Lacušková

Katarína Lacušková

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dobrá kniha a priatelia pomáhajú keď to potrebujeme. Okrem toho mám rada históriu,cestovanie, turistiku a dobrú hudbu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu