Mníchov- invázia vojsk Varšavskej zmluvy- štrajk učiteľov

Že čo majú tieto tri udalosti spoločné? No predsa zradu. Tak ako pred takmer sedemdesiatimi piatimi rokmi západné mocnosti- vraj spojenci -zradili vtedajšie Československo a ustúpili Hitlerovi, tak ako urobili presne to isté- koľké že to „výročie" bolo teraz v auguste - pred 44 -štyrmi rokmi, pretože im boli prednejšie ich zištné záujmy, tak teraz vedenie odborov zradilo tých, ktorých vraj zastupujú- učiteľov.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)


Učitelia chceli pokračovať v štrajku, ale vedenie odborov štrajk prerušilo. Vraj klesala „zapojenosť" škôl. No a čo? Stále bolo dosť tých, ktoré štrajk prerušiť nechceli.
V septembri sa rozprávalo o 1,2 - 1,6 násobnom zvýšení platov. Veľmi rýchlo sa zmenila rétorika odborov a začalo sa skloňovať 10% navýšenie.
A teraz? Odboroví predáci sú zrazu ochotní ustúpiť od svojich požiadaviek. A sú aj učitelia ochotní? Som presvedčená, že nie. Ale tých sa nikto nepýta. Prebiehajú tajné rokovania. Tí, o budúcnosť ktorých ide, zrazu nemajú právo vedieť, čo je obsahom rokovaní medzi vládou SR a zástupcami odborov, vraj zastupujúcich práva a záujmy pracovníkov rezortu školstva.
Rodičia, ktorí posielajú svoje deti do školy (niektorí aj neposielajú, vieme, aj napriek tomu, že im tento štát platí, aby tak robili) nemajú právo vedieť v akej výške a akým spôsobom budú školy financované, a učitelia- tí, zdá sa sú tí poslední, podľa našej vlády istôt, a aj podľa odborových predákov, ktorí by mali vedieť o čom sa jedná.

Veď ide iba o našu budúcnosť, o budúcnosť nás učiteľov, a o budúcnosť školstva. Ide o to, či do školstva „potečie" dosť peňazí na to aby absolventi našich škôl boli konkurencie schopní voči tým vo vyspelých štátoch, prinajmenšom Európskej únie, ide o to, či spoločensky významná práca učiteľa bude ohodnotená tak, aby si nemusel hľadať ďalšiu(e) prácu(e) aby bol schopný uživiť seba a svoju rodinu.

Jednajú o nás, bez nás. Jednajú o tom, či nám, ako hladným psom, hodia nejakú ohlodanú kosť v podobe 5- 7,5- či 10 % (ak vôbec) zvýšenia platov, či z nás s našimi smiešnymi platmi, urobia verejných činiteľov a zbavia nás tak práva na štrajk a možnosti zarobiť si niečo navyše popri tom smiešnom a dehonestujúcom finančnom ohodnotení,
http://www.dobraskola.com/?tx_t3blog_pi1[blogList][showUid]=253&cHash=4d1bf703bc40184ca9fb9fdf8b4139b9) alebo, či sa školstvu, vzdelávaniu a učiteľom dostane takého ocenenia, aké si zaslúžia v civilizovanom svete, a my učitelia aby sme nemuseli trieštiť svoju energiu na viacerých „frontoch" a mohli svoje vedomosti odovzdávať budúcim generáciám.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Žiada sa zvolať: Haló! Zobuďte sa, súdruhovia, nepíše sa rok 1938, ani 1968. Máme rok 2012. Vraj žijeme v demokratickej spoločnosti a máme právo byť informovaní. Tak nás informujte. Alebo sa tak bojíte reakcií učiteľskej aj neučiteľskej verejnosti, že vediete tajné rokovania? 

P. S. Aj štrajku ste sa museli veľmi báť, keď ste ohovárali vlastných. Pravdepodobne ste vedeli o 28 miliónoch, ktoré mali školy dostať, ale sa cestou „stratili"... (http://www.sme.sk/c/6623179/ondek-ked-do-stredy-nebude-dohoda-obnovia-sa-protesty.html)

Katarína Lacušková

Katarína Lacušková

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Dobrá kniha a priatelia pomáhajú keď to potrebujeme. Okrem toho mám rada históriu,cestovanie, turistiku a dobrú hudbu. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu