Prečo podporovať zdravotníkov a učiteľov?

Po teroristických útokoch v Paríži sa všetci sfarbili  do trikolóry  a súcitili s Francúzmi. Tieto emotívne udalosti zomkli Európu a Slovákov. Čo ak sa niečo podobné udeje aj u nás doma?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (7)

 Dnes na šťastie nie sme svedkami takýchto silných udalostí ale o to viac máme čas sa venovať našim vlastným problémom. Mrzí ma, že ak sme sa vedeli povzbudivo zomknúť pri podpore a súcite s ľuďmi vo vzdialenom Francúzsku, dnes sa nevieme dať dokopy pre podporu sestier a učiteľov. Toto sa nás netýka? Neohrozuje nás to priamo na živote a preto nás to nemusí zaujímať? Možno je to výsledkom populistickej mediálnej manipulácie vládnej strany alebo chýbajúceho vysvetlenia, čo vlastne sestričky a učitelia chcú? Zase zvýšenie platov? Však dôchodky sú nižšie ako ich platy tak prečo štrajkujú oni a nie dôchodcovia? Ak si pozornejšie preštudujete požiadavky zistíte, že učiteľom ide aj o celkovú zmenu v školstve a zlepšenie výsledku toho čomu dnes hovoríme produktívna skupina mladých ľudí vchádzajúca do praxe. Zistíme, že sestričkám okrem navýšenia odmeňovania ide aj o upratanie kompetencií medzi lekármi, zdravotníckym personálom a sestrami, rešpektovanie ich zastúpenia pri riešení problémov v tejto oblasti.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Je naozaj na zamyslenie, ak biskup Milan Lach kritizuje zúfalý stav v slovenskom zdravotníckom rezorte. Odkaz poslal aj predstaviteľom finančných skupín. Situácia musí byť teda naozaj vážna. http://www.aktuality.sk/clanok/312455/biskup-milan-lach-premierovi-bezodkladne-rieste-kriticky-stav-v-zdravotnictve/

 Tak ako volebný program #Siete aj ja podporujem zdravotníkov a učiteľov. Nie preto, že súhlasím so všetkými ich požiadavkami a musím riešiť program pre svoje deti počas štrajku. Nie preto, že mám dobré spomienky na materinskú starostlivosť sestričiek v nemocnici. Ale preto, že to boli 17 rokov moji kolegovia učitelia a tak ako oni očakávajú dnes podporu od nás, budeme my očakávať podporu od nich.

SkryťVypnúť reklamu

 Vláda to robí prefíkane. Najprv podkope nohy podnikateľom. Veď čo, je to len malá skupinka, ostatných sa ich problém netýka, to nám prejde. Potom podkúrime lekárom, tých je zase len „zopár“, ostatných to bolieť nebude, nik s nimi nebude súcitiť. Potom sestričky, učitelia...salámovo kus po kuse. Nikdy však nie naraz, to je ich základné pravidlo. Z toho by už mohla byť revolúcia. Za 4 roky vlády však už stihli postupne ublížiť celej strednej vrstve. To sú vaši priatelia, sestra, otec alebo sused. S najväčšou pravdepodobnousťou aj Vy. Buďme preto dnes solidárni k učiteľom, zajtra k sestričkám a o týždeň k podnikateľom. Predstavme si, že nám všetkým poškodili tu a teraz, všetkým naraz, a poďme im to vo voľbách spočítať!

SkryťVypnúť reklamu

 Kľúčovými v prioritách #Siete na celé volebné obdobie sú zdravotníctvo a školstvo. #Sieť si zaumienila, že do roku 2020 investuje o 30 percent peňazí do vzdelávania detí a zásadne skráti čakanie na zdravotné výkony. Chce tiež vytvoriť podmienky pre zvýšenie podielu slovenských potravín na domácom trhu na 80 percent.

Ladislav Lukáč

Ladislav Lukáč

Bloger 
  • Počet článkov:  2
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som hrdý bystričan a pomáham tomuto regiónu rásť. Mojím poslaním je spájať. Spájam od počiatku, rád spájam ľudí a prispievam k zlepšeniu vecí. Aktuálne kandidujem do NR SR za #SIEŤ pod číslom 29. Podporte ma aj na https://www.facebook.com/laco.lukacBB/?fref=tsNájdete ma aj na www.lacolukac.sk Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu