Pán Repka, zachovajte sa ako chlap a odstúpte!

Tak rád by som nemal pravdu. Lenže, dokázalo sa, že prezident Slovenskej lyžiarskej asociácie, František Repka, je klamár a je schopný klamať svojich členov, ako aj verejnosť pokojne cez médiá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Na tlačovke 16. marca 2016 v hoteli Dixon v Banskej Bystrici mal už dávno vedomosť o právoplatnom súdnom rozhodnutí, že pán Marino Mersich nie je súdom uznaný ako predseda ÚAD - úseku alpských disciplín. Aj napriek tomu ako autorita SLA do očí svojich členov SLA a taktiež novinárov ÚMYSELNE KLAMAL, že mu ide o čisté riešenie v rámci stanov či zákona...no uznajte...môže tomuto dnes súdny človek uveriť?

Hrozné na tom je, že právoplatné rozhodnutie súdu o zamietnutí pána Marina Mersicha ako predsedu ÚAD mal prezident Repka doručené 22. februára 2016. Tri dni na to, 25. februára, týždeň pred svetovým pohárom v Jasnej, odvolal predsedníctvo ÚAD pod vedením Michala Rajčana. No až teraz po zverejnení skutočnosti, že vedel o súdnom rozhodnutí, si musím dať za pravdu. Klamal. 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Jeho obhajoba, že práve v záujme čistoty konania, práva a stanov musel Michala Rajčana a jeho predsedníctvo odvolať, je fackou a výsmechom slušných ľudí, zákonov a stanov, na ktoré sa pán prezident Repka tak rád vyhováral. Jeho morálne hodnoty majú ďaleko od pravdy, spravodlivosti, zákonnosti či charakteru. Toto je pravá tvár nášho prezidenta. Cez mŕtvoly bude presadzovať svoje záujmy či záujmy svojich stvoriteľov. Tlačiť nám na silu za predsedu ÚAD pána Marina Mersicha, aby mohli spoločne v najsilnejšom úseku SLA šafáriť, demoralizovať ho a rozkladať členskú základňu klamstvami a polopravdami. 

SkryťVypnúť reklamu

Najhoršie je zistenie, že tento rozklad hnutia je od začiatku plánovaný. Svedčia o tom kroky, či ním navrhnuté uznesenia predsedníctva SLA. Áno, je pravda, že si ich neschvaľuje sám, ale ako štatutár a líder hnutia je za ne absolútne zodpovedný. Tým, že umožňuje takéto konanie a v tichosti sa prizerá rozkladu hnutia.

Status quo. Predseda ÚAD je Michal Rajčan. Nie je ním Marino Mersich! Prezident Repka porušuje zákony SR, ako aj stanovy SLA a zneužíva právomoc prezidenta SLA. KRK - kontrolno revízna komisia porušuje zákony SR, ako aj stanovy SLA a zneužíva svoju právomoc. 

Otázok je viac, ale tá hlavná znie: AKO IM V POKRAČOVANÍ takéhoto konania môžeme zabrániť? V hnutí je to jednoznačné. Na členských schôdzach jednotlivých úsekov vyvodiť zodpovednosť za protizákonné konanie predsedov, ktorí hlasujú na predsedníctve SLA protizákonne a vedome porušujú stanovy proti vlastnému hnutiu. Postaviť ich do priamej konfrontácie so zákonom, stanovami, ich rozhodnutiami. Musíme vyžadovať od vrcholných funkcionárov osobnú zodpovednosť, vysokú morálku, odbornosť a slušnosť. Len tak sa pohneme ďalej.

SkryťVypnúť reklamu

Ale ako sa hovorí, ryba smrdí od hlavy.

Pán Repka, aj keby som doteraz veril, že chcete pomôcť lyžovaniu, po tomto zistení už je nad slnko jasné, že tu o lyžovanie dávno nejde a zrejme Vám ani nikdy nešlo. Veď Vy ako štatutár a prezident SLA v tomto ťažkom období, keď nie je v hnutí ani schválený rozpočet, keď pretekári ani tréneri, ani funkcionári ÚAD nemôžu čerpať peniaze od januára na svoju činnosť kvôli „nejasnému“ stavu, ktorý ste zapríčinil nezákonným spôsobom Vy sám, nedáte ani do dnešného dňa celému hnutiu tak zásadnú informáciu? Informáciu, ktorá by bezpochyby vniesla svetlo do celého prípadu? 

SkryťVypnúť reklamu

Informáciu, že na SLA bolo 22. februára 2016 doručené právoplatné rozhodnutie Krajského súdu v Prešove. Právoplatné súdne rozhodnutie, ktoré neuznalo nárok pána Marina Mersicha ako predsedu ÚAD. Právoplatne súd zamietol jeho žiadosť o určenie, že on je predsedom ÚAD. Tak toto je absolútny vrchol!

Prečo ste to neoznámili hnutiu, verejnosti a médiám? Prečo ste neupokojili situáciu a nechávate si tak zásadnú informáciu pre seba? Nech si ľudia vytvoria názor sami. Za seba hovorím, že ste absolútne zlyhali ako prezident SLA aj ako človek.

Nezávidím Vám Vašu situáciu. Byť medzi dvomi mlynskými kameňmi. Medzi svojimi stvoriteľmi a lyžovaním, ktoré, verím, ste kedysi milovali. Medzi zlom a dobrom. Medzi príkazom a svedomím. Máte skutočne poslednú šancu pred nami, verejnosťou aj sebou samým očistiť SLA a svoje meno. Urobte správnu vec. Povedzte konečne pravdu a nastoľte v SLA skutočne právny stav. 

Čo si budú o Vás lyžiari a ľudia pamätať? Pán Repka, jednoducho neverím, že Vám je to úplné jedno. Neverím, že nedokážete rozpoznať a vnímať to, čo je naozaj správne, prospešné, zdravé a právne čisté pre naše hnutie, pre našich športovcov. Naše deti, mládež a reprezentantov. Nenechajte sa na konci tohto úplne nezmyselného boja zviesť svojimi stvoriteľmi do nenávratne slepej uličky. Vyveďte nás všetkých členov SLA (športovcov, trénerov, funkcionárov a rodičov) aj verejnosť a milovníkov zimných športov z tohto marazmu. Jedine Vy tomu môžete urobiť hneď a zaraz koniec. Teraz ukážte rozhodnosť a charakter. Ukážte, že Vám nejde len o moc a vplyv, ale ako tvrdíte, o lyžovanie. 

Súd jednoznačne konštatoval, že ste sám porušili zákon aj stanovy a umožnili ste to ako hlava a autorita SLA aj kontrolno-revíznej komisii. Lenže len my, ktorí sme boli bezprostredne pri tom, vieme, že to bolo úmyselné a premyslené. Pred členmi Predsedníctva SLA ste degradovali stanovy, bezprecedentne porušili zákon a zneužili právomoc štatutára – prezidenta SLA. My vieme dokázať nášmu hnutiu aj verejnosti, že to nebol ani Váš dobrý úmysel, ani omyl! Bol to premyslený a úmyselný ťah. Tým ste nám aj osobne dokázali, že ste vykonávateľom vôle skupiny Vašich stvoriteľov, ktorá Vás riadi a príkazy ktorých vykonávate. Aj keď sú v rozpore so zákonom, stanovami či Vaším poslaním v SLA. 

Pán Repka, verejne Vás vyzývam. Zložte funkciu prezidenta SLA a odstúpte. Úplne jednoznačne a úmyselne ste porušili zákony tejto krajiny a stanovy svojho hnutia. Neexistuje ospravedlnenie na takéto konanie. Odstúpte so cťou a budeme si Vás pamätať ako skvelého reprezentanta – združenára. 

Prosím, nepchajte hlavu do piesku. Netvárte sa, že sa nič nestalo, že sa nič nedeje. Že je všetko v poriadku. Že to prehrmí a budete ďalej nekompetentne vládnuť SLA a rozkladať naše hnutie. Odstúpte sám, preberte zodpovednosť ako chlap. Priznajte konečne chyby, omyly či pochybenia. Úprimná ľútosť je vždy poľahčujúca okolnosť. Nežeňte to do krajnosti. Nechajte naše hnutie, nech sa pozbiera z tejto špiny po tomto nezmyselnom a vymyslenom boji. Nech sa môže pokojne nadýchnuť pred novou sezónou.

Viete, pán Repka, Vaši stvoritelia budú naďalej ťahať za nitky v našom hnutí. Ale bez Vás. Oni sú čistí, Vás použili na tú najšpinavšiu robotu a sami Vás odpália ako raketu. Máte poslednú možnosť si sám očistiť meno František Repka.

Ladislav Smolen

Ladislav Smolen

Bloger 
  • Počet článkov:  13
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Lyžiar telom aj dušou. Bývalý reprezentant v zjazdovom lyžovaní, vyštudovaný tréner a podporovatel mladých slovenských talentov. Človek, ktorému záleží na osude lyžovania na Slovensku. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu