Pani Cigániková, aké opatrenie navrhnete, aby zaočkovaní nešírili nákazu, od 7. marca 2022 sú nadpolovičná väčšina infikovaných a ich podiel rastie

Politici bojovali proti neočkovaným, miesto lovu na roznášačov nákazy. Dnes ich usvedčujú z omylu ich vlastné čísla.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (11)

Od 6.3.2020 si denne zapisujem čísla o pandémii Covid-19. Aj na nich bolo vidno, ako sa menila politická situácia. Boli časy, keď sme vedeli, lebo sa to zverejňovalo, koľko je nakazených a koľko vyliečených. Od 11.2.2021 už o vyliečených nik neinformoval. Posledné číslo, koľko je úmrtí "s Covid-19" bolo reportované 2.1.2022. Jediné čísla od začiatku pandémie, ktoré sedia na chlp, sú denné prírastky úmrtí a celkový počet mŕtvych a počet vykonaných PCR testov denne a celkový počet týchto testov a nakoniec denný počet infikovaných z PCR testov a ich celkový počet od začiatku pandémie. Testy AG vakcíny to bola doslova lahôdka - denné počty a prírastky v zásade nezodpovedali kumulatívnym počtom. Ak ste odčítali od seba dva dni po sebe publikované kumulatívne čísla, tak rozhodne niekedy aj o desiatku tisíc presahovali počet v tom dni vykázaných vykonaných AG testov a podaných vakcín. Vtedy sa mi ponúkalo ako najjednoduchšie vysvetlenie, že niekto reportuje ľudí a iný reportuje počet vydaných testov resp. vakcín. Ďalšie rozvíjanie tohto javu ponechávam na fantázii čitateľa. Faktom je, že po niekoľkonásobnom komentovaní zjavných štatistických lapsusov pod FB statusmi pani Cigánikovej prišiel deň a bolo to presne 8.12.2021, od ktorého zázrakom začali sedieť denné počty zaočkovaných prvou aj druhou dávkou vakcíny s prírastkami na kumulatívnych počtoch.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V rámci kladiva na nezaočkovaných sa v októbri 2021 začal publikovať údaj o percentách z počtu hospitalizovaných zaočkovaných a percente zaočkovaných z počtu pozitívnych z PCR a AG testov. Už vtedy som pani Cigánikovú upozorňoval, že oháňanie sa týmito štatistikami sa môže ukázať ako problematické, ak počet vakcinovaných prekročí určité medze a vzhľadom na to, že z princípu, že vakcinovaný môže byť lepším a odolnejším prenášačom nákazy ako nevakcinovaný, prejaví sa to aj v testoch. A ten eň prišiel a zostalo už len čakať, že sa potvrdí trend. Dnes je plne zaočkovaných 51,28% populácie a toto percento rastie tempom rastu stalagmitov (kvapľov) v Ochtinskej aragonitovej jaskyni. Za posledných 7 dní je priemer podielu plne zaočkovaných na pozitívne testovaných z PCR a AG testov 55,62%. Ak niekto bude namietať, že sú v tom AG testy, tak si dovolím upozorniť, že výsledky AG testov toto číslo znižujú, teda ak by sa brali do úvahy iba PCR testy, tak by to dopadlo ešte horšie.

SkryťVypnúť reklamu

Je to teda potvrdenie toho, čo hovorili odporcovia naháňania neočkovaných - teda že nie je podstatné, či je niekto očkovaný alebo nie, ale dôležité pre zvládanie pandémie je detekcia infikovaných a samozrejme je to aj potvrdenie toho, že uprednostňovanie zaočkovaných pred nezaočkovanými pri povoľovaní vstupu a využívaní služieb nemalo racionálny základ a ani nebolo opatrením na zamedzenie šírenia pandémie.

Neočakávam, že niekto z očkovacej inkvizície nájde odvahu priznať si chybu, ale je dôležité poukázať na tento omyl. Lebo mimochodom zaznamenal som dve korekcie počtu plne zaočkovaných. 7.12.2021 to bolo zníženie o 9611 a 1.4.2022 zníženie o 888, je to logické, lebo zomierajú aj plne zaočkovaní a konečne asi niekoho napadlo, že by sa to malo robiť. Čo mi však akosi chýba, je debata o tom, koľko mesiacov alebo dní je človek vlastne plne zaočkovaný a kedy sa už do tohto počtu započítať nemôže. Sú vakcíny na celý život, na 10 rokov na rok a aj na menej, tak ako je to vlastne s touto alebo týmito vakcínami proti Covid-19?

SkryťVypnúť reklamu

Pripomínam, že touto výzvou pani Cigánikovej som sám proti sebe, lebo mám v sebe aj tretiu dávku. Ale privítal by som keby sa aj s nami experimentálne zaočkovanými začal niekto zaoberať. Lebo len tak pre zaujímavosť po druhej dávke mi asi práve vakcína vyliečila miesto uhryznutia infikovaným kliešťom, po tretej dávke mi začali opúchať nohy a to, že som asi bezpríznakovo prekonal Covid-19 mi signalizovalo objavenie sa a zmiznutie pľuzgiera na rane po kliešťovi vyliečenej po druhej dávke. Takže prisámvačku neviem, či a ako to vlastne funguje a či som bol naozaj zaočkovaný len proti Covid-19.

Jozef Legény

Jozef Legény

Bloger 
  • Počet článkov:  137
  •  | 
  • Páči sa:  42x

W.Churchill povedal: "Rečník má vyčerpať tému a nie poslucháča". Súhlasím. Preto píšem blogy len vtedy ak mám čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu