Revúca v decembri 2021: 12 cm vrstva snehu 3,89-krát posolená, 4,23-krát poštrkovaná,12,71-krát prepluhovaná aspoň podľa faktúry

Zachraňovanie Bytového hospodárstva s.r.o. začína ukrajovať z peňaženiek aj tým Revúčanom, čo jeho služby nevyužívajú.

Revúca v decembri 2021: 12 cm vrstva snehu 3,89-krát posolená, 4,23-krát poštrkovaná,12,71-krát prepluhovaná aspoň podľa faktúry
Faktúra Zimná údržba za december 2021 pre mesto Revúca od Bytového hospodárstva s.r.o. (Zdroj: Ing. Jozef Legény)
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Neodprataný sneh, špina okolo kontajnerov, až osemnásobné predraženie pílenia stromov - to sú "lacnejšie" a "kvalitné" služby Bytového hospodárstva s.r.o., ktoré Revúčania majú z dôvodu úpornej snahy zachrániť tento stratový podnik.

Najvyšší kontrolný úrad vo Záverečnej správe "Nakladanie subjektov územnej samosprávy s majetkovými účasťami v obchodných spoločnostiach" z novembra 2017 zaradil Bytové hospodárstvo s.r.o. v 100% vlastníctve mesta Revúca za spoločnosť, ktorá nie je ani finančným a ani majetkovým prínosom pre mesto (str.22).

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Mesto v osobe primátora Ing. Júliusa Buchtu v tejto spoločnosti oproti očakávaniu nezačalo v tejto spoločnosti upratovať (ako vlastník v prvom rade zodpovedný za jej dlhy a neporiadky v nej) a nevložilo do nej peniaze na zaplatenie dlhov voči spravovaným bytovým domov súkromných vlastníkov, čo je predmetom vyšetrovania orgánov činných v trestnom konaní. Miesto toho prostredníctvom aj takýchto vymyslených faktúr ako je uvedené v tomto blogu leje do nej peniaze, len aby nemuselo priznať, že je to podnik, ktorý už pred desiateimi rokmi mal byť poslaný do konkurzu.

Takže výsledkom je, že si mestská spoločnosť Bytové hospodárstvo s.r.o. môže dovoliť poslať mestu faktúru za odpratávanie zhruba 12 cm napadaného snehu v dobe vianočných sviatkov, z ktorej vyplýva, že pri tejto príležitosti prepluhovalo všetky chodníky a cesty v správe mesta 12,71 krát (mesto má v správe 22,015 km ciest a 28,156 km chodníkov) a tieto cesty a chodníky bolo posypané soľou 3,89 krát a posypané inertným materiálom 4,23 krát lebo celková skutočná plocha týchto ciest je 127 095 m2 a chodníkov 56 312 m2, takže stačí porovnať m2 to čo vyfakturovali s tými skutočnými a je jasné, ako som dospel k tomuto číslu.

SkryťVypnúť reklamu

Porovnanie zmluvy a fakturácie za december 2021
Porovnanie zmluvy a fakturácie za december 2021 (zdroj: Ing. Jozef Legény)

Vianočná revúcka cestárska štrúdľa

Takže na základe tohto možno konštatovať, že recept na zimnú údržbu ciest v Revúcej je asi nasledovný: zober 1 cm snehovej pokrývky, posyp ju soľou, potom na to daj ďalší centimeter snehu a posyp to štrkom a takto pokračuj až dovtedy dokiaľ nebude tých vrstiev toľko, aby si ich mohol potom po centimetri pluhovať a vyfakturovať toľko, koľko ti s veľkou pravdepodobnosťou chýba do vyrovnaného rozpočtu Bytového hospodárstva s.r.o.

Túto faktúru potom môžeš podávať spolu s faktúrou za výrub 21 stromov, kde si mestu vyfakturoval 5400 EUR, ale pilčíkovi si zaplatil 700 EUR.

Pozn. Neporiadok okolo kontajnerov na separovaný zber, ktorý si zdokumentovali na Facebooku samotní Revúčania má na starosti Bytové hospodárstvo s.r.o. za 500 EUR na mesiac. Viac v zmluve, ak sa k nej preklikáte. Zaoberanie sa otázkami, ako by vyzerala faktúra, keby bola ozajstná kalamita a ako je možné, že 12 cm snehu stačilo na vyčerpanie a prečerpanie celosezónne zazmluvneného objemu nechám na poslancov mestského zastupiteľstva 27. januára 2022.

SkryťVypnúť reklamu

Takže, dobrú chuť k lacným a kvalitným službám Bytoveho hospodárstva s.r.o., mestskému podniku mesta Revúca!

Jozef Legény

Jozef Legény

Bloger 
  • Počet článkov:  137
  •  | 
  • Páči sa:  42x

W.Churchill povedal: "Rečník má vyčerpať tému a nie poslucháča". Súhlasím. Preto píšem blogy len vtedy ak mám čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

273 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu