Revúca - 124 uchádzačov o zamestnanie má denne od pondelka do štvrtka priestor na zapojenie sa do drobných obecných služieb

Po šanci prispieť k čistote mesta pre 385 uchádzačov o zamestnanie v roku 2021 Revúca dáva tento rok príležitosť 255.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Od 1. januára 2022 do konca roku 2022 podľa dvoch zmlúv uzavretých s Úradom práce, sociálnych vecí a rodiny Revúca mesto Revúca v jednom prípade až 200 uchádzačov o zamestnanie by malo odpracovať minimálne po 32 hodín mesačne pri drobných obecných prácach a podľa druhej zumluvy ďalších 55 minimálne 64 hodín mesačne. Pracovnými dňami sú pondelok až štvrtok a pracuje sa doobeda 5 hodín.

To po prepočte znamená, že v roku 2022 od pondelka do štvrtka denne pracuje od rána 5 hodín v priemere 124 osôb.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

V roku 2021 podľa toho istého módu bolo zamestnaných 300 uchádzačov o zamestnanie s povinnosťou odpracovať minimálne 32 hodín mesačne a 85 s povinnosťou odpracovať minimálne 64 hodín mesačne.

To po prepočte znamená, že v roku 2021 od pondelka do štvrtka denne pracovalo od rána 5 hodín v priemere 188 osôb. Od 1.júla 2021 do konca roka boli posilnení ešte ďalšími jedenástimi uchádzačmi, čiže počet narástol na 199. Mimo toho od júla do novembra boli s dotáciou 80% mzdy prijatí ďalší traja na plný úväzok na pozíciu "Zberač odpadu a druhotných surovín inde neuvedený", celková dotácia poskytnutá UPSVaR bola 11 141,70 EUR a 2 785,43 EUR bol príspevok z rozpočtu mesta.

SkryťVypnúť reklamu

Z rozpočtu mesta boli hradené pracovné pomôcky, osobné ochranné prostriedky, pri niektorých zmluvách to bolo i úrazové poistenie. Na organizáciu práce boli vyčlenení zamestnanci mestského úradu už bez dotácie zo strany UPSVaR.

Tak ako to beží je zrejme prípravou na fungovanie Technických služieb mesta Revúca - sociálneho podniku. Revúčania sa teda môžu tešiť, že súčasný stav čistoty mesta bude aj naďalej zachovaný a tak isto aj kvalita ostatných doteraz poskytovaných služieb, ktoré pod Technické služby prejdú.

Niet pochýb o tom, že to bude fungovať, lebo ako vyplýva z odpovede ÚSTREDIA PRÁCE, SOCIÁLNYCH VECÍ A RODINY, ODBOR KONTROLY, Špitálska č. 8, 812 67 BRATISLAVA vykonané kontroly potvrdzujú, že všetko je v poriadku a neboli porušené žiadne predpisy. Prezenčky, hlásenia - všetko sedí.

SkryťVypnúť reklamu

Je veľmi pozitívne, že vďaka tomuto ústretovému počinu revúckej radnice mohli byť týmto uchádzačom vyplatené sociálne dávkyna ktoré majú po splnení si svojich povinností na aktivačných prácach vo výške niekoľko stotisíc EUR, čo prispelo k zlepšeniu ich sociálnej situácie a bezpochyby aj k tomu, že si mohli splniť daňové povinnosti voči svojmu mestu.

PREHLÁSENIE AUTORA TOHTO BLOGU:

Týmto vyhlasujem, že ak som pri návštevách Revúcej týchto uchádzačov o zamestnanie v takom počte pracovať nevidel, a takisto to zrejme nevideli ani niektorí revúcki občania, ktorí sa na FB sťažovali na špinu a neporiadok a pýtali sa, že kedy to príde niekto upratať, bolo to preto, že som to asi nechcel vidieť a ani spomínaní revúčania sa nesnažili, aby to videli pozitívne z tohto uhla pohľadu. Po obdržaní odpovede UPSVaR odbor kontroly si už vôbec nemyslím, že by mohlo ísť o volebnú korupciu a veľmi sa ospravedlňujem, že som vôbec na také niečo pomyslel. A už rozhodne nesúhlasím s výrokom pána Fica, že keď niečo vyzerá ako kačica, kváka ako kačica, tak je to kačica, lebo v tejto republike platí, že ak niečo kváka ako kačica, vyzerá ako kačica, tak je to rozhodne snehobiela labuť, lebo ak má na to papiere, tak je úplne irelevantné čo vidíme. Skrátka žijeme v republike, kde sa denne dejú zázraky. A ak sa Revúčania škobrtáte po nepozametanom chodníku, tak je to Vaša chyba, lebo neveríte tomu, že bol pozametaný. Predstavte si to, a hneď sa Vám bude kráčať lepšie.

Jozef Legény

Jozef Legény

Bloger 
  • Počet článkov:  137
  •  | 
  • Páči sa:  42x

W.Churchill povedal: "Rečník má vyčerpať tému a nie poslucháča". Súhlasím. Preto píšem blogy len vtedy ak mám čo povedať. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu