Ste nespokojní v práci? Rozmýšľate o zmene? Zdieľame s Vami varovné signály v zamestnaní.

Štúdie odhalili, že 85% ľudí nemá rado svoju prácu. No naozaj je čas na zmenu? Poďme to zistiť.

Ste nespokojní v práci? Rozmýšľate o zmene? Zdieľame s Vami varovné signály v zamestnaní.
Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Zmena práce je prirodzenou súčasťou života. Aj keď, áno je pravda, že počas socializmu bolo štandardom, keď niekto pracoval v tej istej práci celý život. V súčasnosti však žijeme na otvorenom trhu a pracovných možností ako aj typ práce sa stále dynamicky mení.

 

Jednou zo základných myšlienok pri hľadaní ideálnej práce je typ činností, ktoré nás zaujímajú a chceli by sme sa v nich rozvíjať. Kritériá na prácu vždy závisia od daného povolania. Pokiaľ nie ste v súčasnej práci spokojný ako pomôcku som spracoval niekoľko typov ako varovných signálov, že nie ste v ideálnej práci. Čím viac varovných signálov si potvrdíte, tým viac je čas zvažovať hľadanie novej príležitosti a výzvy v živote.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 

1.       Dlhodobo chodíte do práce a z práce  demotivovaný s negatívnymi emóciami. Dôvody môžu byť rôzne: kolektív, nadriadený, manažment, prístup k zamestnancom, kariérne príležitosti, kvalitné vzdelávanie a možnosť realizovať sa. Pokiaľ máte negatívne pocity viac ako 4 – 5 mesiacov, je načase uvažovať o objektívnych dôvodoch Vášho stavu a o možných riešeniach.

2.       Ste menej produktívny, kreatívny, angažovaný, nadšený ako predtým. Opäť v krátkodobom horizonte môže ísť o prirodzený pocit, ktorý zažíva každý z nás. Pokiaľ sa Váš prístup zmenil dlhodobo a nenastáva zmena, napr. po pol roku, je načase zvážiť dôvody. Pocit rastu je najmä v produktívnom veku veľmi dôležitý.

SkryťVypnúť reklamu

3.       Zažívate pocit neistoty a strachu. Pocit istoty a zabezpečenia je jednou zo základných ľudských potrieb. Pokiaľ máte relevantné obavy – firma kontinuálne prepúšťa zamestnancov, vysoká fluktuácia vo firme, chýba transparentná komunikácia, problematické procesy, firma Vás vníma len ako číslo a neoceňuje Vaše nasadenie a prístup, je načase si pozerať iné pracovné možnosti.

 

Pokiaľ aj zažívate vypäté situácie, vždy je múdrejšie hľadať riešenia vopred. Môže to byť otvorená komunikácia vo firme a zdieľanie Vašich obáv a pocitov. Pokiaľ firma nemení svoj prístup voči Vám je načase začať si hľadať novú príležitosť. Nekonal by som emotívne v prípadoch, keď nastanú problematické situácie v krátkodobom horizonte. To môže nastať v akejkoľvek firme. Pokiaľ zaznamenávate na sebe zmenu, ktorá má na Vás negatívny vplyv a zamestnávateľ nie je ochotný nič meniť, je vo Vašom záujme hľadať si nové riešenia. Pokiaľ budete dlhodobo zotrvávať v práci, kde nie ste docenený, môže to mať vplyv nie len na Vaše financie, ale aj na zdravie a Vašu rodinu.

SkryťVypnúť reklamu

 

Chceli by sme Vás poprosiť o dobrovoľné vyplnenie dotazníka (ako vnímate vašu prácu). Má len 5 otázok a jeho vyplnenie Vám zaberie menej ako 2 minúty. Ďakujem všetkým.  

https://docs.google.com/forms/d/1XrInAZh4rRnogXNf8ap4E5QIXff2gr2cB9iPGRTJfdw/viewform?edit_requested=true

Michal Lendvorsky

Michal Lendvorsky

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  5x

Som manažér vo finančnej sfére a absolvent doktorandského štúdia (PhD.) ekonómia a manažment. Snažím sa podporovať ľudí v ich rozvoji. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Juraj Karpiš

Juraj Karpiš

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

740 článkov
SkryťZatvoriť reklamu