Sebectvo:ôsmy smrteľný hriech ?

Celý svet pozná sedem smrteľných hriechov: obžerstvo, smilstvo, lenivosť, lakomstvo ,závisť, hnev a pýchu. Zdá sa vám to málo ?Alebo veľa?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Sedem je číslo magickéa často používané ,preto sa nachádza aj v biblii. Keby ste si mohlizvoliť ten ôsmy, ktorý by to bol? Myslímsi, že kandidátov na ôsme miesto je viacnež dosť : povrchnosť , narcizmus, arogancia, žiarlivosť , sebectvo atď.

O prvých štyrochspomínaných nemám najmenší dôvod pochybovať ,či sem patria alebo nie. Neznášam tietovlastnosti u kohokoľvek a najviac práve u seba. Ale sebectvo?Prečo práve táto vlastnosť tam podľa mňa nepatrí? Pretože inak by sme do peklapatrili všetci. Úplne všetci bez výnimky. Nezáleží na tom, či je niektoz nás akokoľvek prívetivý, dobrý čiveľkorysý .Každý z nás konal aspoň raz v živote sebecky. Musíme byťsebeckí, lebo vieme, že inak by sme vždy skončili vzadu v kúte, bez akejkoľvek možnosti napostup.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Nesmieme prihliadať na pocity či priania iných. Samozrejme môžeme ichrešpektovať ,ale v konečnom dôsledku vždy aj tak pôjdeme za tým, čo námnajviac vyhovuje. Všetci to máme hlboko zakorenené v mysliach . Tak akovšetky zvieratá majú prvoradú túžbu prežiť za akýchkoľvek okolností, takisto ajľudia. Rútime sa za kariérou, postavení v práci , lepším platom, a tonepíšem o bezohľadných politikoch, ktorí sa hrnú za svojimi cieľmi ďaleja ďalej nehľadiac na následky.

Dôkazov o ľudskom sebectve je ažpriveľa , ale aj tak si nemyslím že by sme ho mali zaradiť medzi smrteľnéhriechy. Peklo by bolo preplnené do prasknutia. Keby som mohla, tak by som stanovilapresné miery hodnotenia a tých najhorších sebcov by som okamžite poslalado pekla, ale keďže to nie je možné, zostávajú stále ,,staré dobré“ hriechya nám neostáva nič iné len dúfať, že ani dnes ani zajtra neprekročíme tú neviditeľnú hranicu ,ktorá nás neľútostnevtiahne navždy do pekla.

Lenka Sabová

Lenka Sabová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nikdy nevieš :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPoviedky a úvahy

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu