On a ona

Venované mojej kamarátke Danke o ktorej som aj písala a ona snad vie ako velmi ju mam rada :)

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Ona bola tichá , milá, múdra, no až príliš nesmelá. V triedevynikala ako jedna z najlepších študentiek. Iných by si preto doberali ,noju nie. Každého si získala svojim priateľstvom. Mohli ste sa na ňu obrátiťs akýmkoľvek problémom hoci aj o polnoci a vždy bola ochotnápomôcť. Mala to jednoducho v krvi. Nevedela povedať nie a malavýčitky pre každú zlú vec ,ktorú kedy vypustila z úst. Nemohla ohováraťani klamať. Hotový anjel...

On bol jej presným protikladom. Drzý , hlučný, nenávidelučenie a školu. Profesori ho neznášali, lebo nebolo hodiny, na ktorých bynevyrušoval a neprivádzal ich do zúrivosti. Mal pravidelne dvojky zosprávania, lebo nikto mu jeho správanie tolerovať nechcel. Fajčil, pil, behalza babami. Jednoducho prototyp ,,zlého chlapca“ , ktorý sa sám pokladal zahviezdu školy a podľa toho sa aj správal. Bolo len otázkou času, kedy honadobro zo školy vyrazia.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Pár mesiacov sa navzájom obchádzali, akurát raz za čas onutrúsil nejaké hlúpe poznámky o jej inteligencii. Ona ho usilovne ignorovala,ale pár krát jej pretiekli nervy a šťavnato mu vynadala. Ked ju pozval narande, odmietla ho so slovami, že sa k sebe nehodia a on má na jejvkus priveľa zlých vlastností. Bola šokovaná už len samotným pozvaníma bola rada, že zo seba dostala aspoň akú takú výhovorku.

Odmietnutie sa ho nepríjemne dotklo. Jeho ego na také vecinebolo zvyknuté a dorazilo ho, že práve taká nevýrazná myška odmietlarande s hviezdou školy.

Ale nezačal byť na ňu protivný, práve naopak. Nenápadne saz triedy vytratili drzé poznámky a dokonca ustali aj sťažnosti odprofesorov. Popravde, nikto by si tú zmenu ani len nevšimol. Nikto ,okrem nej.Dosť ju to zaskočilo, lebo zrazu ho nebrala ako namysleného zloducha, ktorý sizaslúži len kritizovanie. Akoby ho zrazu videla v úplne inom svetle. Podlhom váhaní sa ho konečne opýtala, či tá ponuka s rande ešte platí. Najej prekvapenie sa začervenal a odvetil že samozrejme. Hanblivo povedalaže v piatok večer bude mať čas..

SkryťVypnúť reklamu

Celý týždeň predtým mali obaja nočné mory o tom, ako tocelá napokon dopadne. V škole na seba pre istotu ani len nepozreli. Eštev piatok doobeda by nikto ani len nehádal, čo sa stane, no večer boliprekvapení obaja.

On bol šokovaný jej zmyslom pre humor a otvorenosťou,ktorú v škole prejavovala len zopár kamarátkam. Ona bola zaskočená jehogalantnosťou a prirodzenosťou, Boli sami a on vedel, že predvádzaniesa mu skôr uškodí ako pomôže, a tak sa snažil. ako vedel. Trocha aroganciemu však zostala a aj sa prejavila, no zrazu jej to ani trocha nevadilo.získal si jej srdce už len tým, že sa skúsil zmeniť. Stále boli priepastneodlišní, ale to ich k sebe neuveriteľne priťahovalo. Celý večer sanavzájom spoznávali, akoby sa vlastne videli po prvý raz. A vlastne to aj bolapravda. Po prvý raz sa videli bez masiek a pretvárky. Jemu zrazu nevadilajej prílišná detinská naivnosť a jej neprekážal jeho sebavedomý smiecha správanie. Na rozlúčku ju pobozkal a hoci cítila cigaretový zápach,zamilovala si ho a vedela, že to ani zďaleka nie je ich posledný bozk.

Lenka Sabová

Lenka Sabová

Bloger 
  • Počet článkov:  3
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Nikdy nevieš :) Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéPoviedky a úvahy

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
SkryťZatvoriť reklamu