Život dnes ohrozuje všetko. Aj nedeľný obed.

Nedávno sa u mňa objavil článok o zlom nápade tvorcov reklám, ktorý spracovali do ešte horšieho a vďaka kreativite, ktorú rozvíjali pravdepodobne pri dojení kráv a tak aj dosiahla svoju patričnú úroveň, z celého projektu vznikol niekoľko sekundový spot bez pointy a humoru. A teraz sme sa opäť ocitli zoči-voči. Opäť si upútala moju pozornosť a prinútila ma neveriacky krútiť hlavou. Opäť si ma inšpirovala, drahá televízia...

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Tento krát sa nejedná o krátku nezmyselnú reklamu, ale na tanieri je väčšia ryba. A to doslova, ono tam fakt tie ryby boli. Ide o reláciu, ktorá sa odvysielala buď vďaka klesajúcej náročnosti diváka, alebo klesajúcej mozgovej úrovni ľudí. Smutné je, že výber správnej možnosti je diskutabilný.

Bola to zahraničná relácia o varení a vystupovala v nej sympatická žena v najlepších rokoch. Mala zopnuté kučeravé vlasy a na sebe jednofarebnú rovnošatu. Možnože sme sa na istú dobu nevedomky stali pokusnými morčatami a tvorcovia relácií testovali, aký typ osoby vystupujúcej v tej žiariacej bedni na nás pôsobí najlepšie. Zrejme zistili, že najradšej sa pozeráme na osobu na rovnakej úrovni ako sme my, o ktorej si budeme myslieť, že má tiež po izbe pohádzané nepopárované ponožky a keď ju nepozorujú objektívy kamier si neumyje zuby. Preto tá obyčajná ženička bez fajok, pásikov a malých krokodílov na rovnošate predurčenej k pokvapkaniu mastnotou stojaca v jednoduchej kuchynke iba so sporákom a chladničkou, nikde v pozadí žiadne veľké akvárium so zdomestifikovanými delfínmi.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Určite si pamätáte reláciu Andreja Bičana “Varí vám to?“, ktorú dnes nahradili dve podobné relácie, ktorým chýba vtip a zmysel a vykompenzovali to väčším počtom vystupujúcich. Viac krivých slov na ne ale nepoviem, práve naopak, odporúčam ich pozerať, pretože sa nielen naučíte nový recept, ale pri porovnaní s účinkujúcimi sa budete cítiť aj inteligentne. Podobným spôsobom ako “Varí vám to?“ fungovala aj spomínaná zahraničná “cooking show“. Na začiatku ma ženička informovala, čo budeme variť, potom mi predstavila suroviny a pomaly pri varení ich dopodrobna komentovala. Tento článok by som nepísala, keby v úvode nepovedala, že recept si môže každý z nás jednoducho pripraviť doma. Robila sa pečená ryba s nejakou špeciálnou omáčkou, akú podávajú anglickej kráľovnej každú nepárnu sobotu. Vyvolenou rybou, ktorá prešla prísnym konkurzom kvality, bol losos. Zohnať ho je jednoduché ako objednať apartmán v Chorvátsku, takže to by sme mali.

Skryť Vypnúť reklamu

Potom prišli na rad ďalšie ingrediencie a vtedy začala sranda. Ich názvy si už nepamätám, pretože nie som trojhlavý dráčik a na uchovanie tak exotických názvov mi moja pamäť jednoduchého dvojnohého človeka nestačila. Prvou prísadou bola huba podobná dubáku. Možnože voľne dostupná na odtrhnutie v lese a ak nie, v obchodoch je dnes od tmavej kávy s prídavkom aloe vera až po aloe vera s prídavkom tmavej kávy všetko, takže jeden hríbik pre nás nebude problém. Potom prišlo asi 5 druhov korenia, ku ktorým ženička povedala, že sú to typické indické, známe po celom svete a obľúbené najmä vo francúzskej kuchyni. Vyvoleného lososa hodila na veľký pekáč, majstrovski v rukách pošejkovala koreničkami, pridala posekaný hríb podobný dubáku a potom prihodila podivnú zelenú rastlinku. Názov si, samozrejme, nepamätám, ale venovala jej najviac viet. Začala tým, aká je veľmi zdravá, čo všetko obsahuje a aké je to všetko pre nás dôležité. Tá rastlinka dokonca dokáže obnovovať niečo odumreté v nás a posilňovať imunitu lepšie ako čaje Nestea zmiešané s Actimelom. Okrem fyzických účinkov priaznivo pôsobila aj na psychiku, upokojovala myseľ, stimulovala nervy a harmonizovala celý náš jin-jang. Tá zázračná rastlinka ma skutočne zaujala a uvažovala som, že keď je taká prospešná, prečo som o nej doteraz nepočula a prečo ju výrobcovia ešte nepridávajú do toaletného papiera alebo pracieho prášku. A potom mi ženička poskytla odpoveď: ,,Tuhle tu rostlinu je možné sehnat jenom v deštních pralesích jižní Amazonky. V obchodech se neprodává a jeji zber je zakázaný.“

Skryť Vypnúť reklamu

Aha. Takže si to zhrňme: po lososa, hríby a korenie pôjdem do obchodu. Po rastlinku si musím ísť do južnej Amazonky, presekať sa dažďovým pralesom plným jedovatých hadov a hmyzu, obísť tlupu divoko žijúcich opíc a dostať sa do údolia vražedných červených mravcov a tam odtrhnúť tú superzdravú zelenú vňať. Ženička na začiatku povedala, že si tento recept môže každý z nás smrteľníkov pripraviť sám doma a úplne jednoducho. Možno len zabudla spomenúť, že potrebujeme špeciálny výcvik, aby sme pri zháňaní surovín na varenie prežili a že aj keď ju konečne odtrhneme, pravdepodobne sa nedostaneme domov, lebo nás na hraniciach odchytia a zavrú, keďže jej zber je zakázaný.

Skryť Vypnúť reklamu

Takto si teda prípravu nedeľného obeda nepredstavujem. Ale doba ide rapídne dopredu a ľudia sú stále vynaliezavejší. Veď ktovie, ako si tú zázračnú rastlinku zohnala dotyčná variaca ženička.

Lenka Siváková

Lenka Siváková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Saxofónový nadšenec, amatérsky fotograf, genetická slepá ulička. Zoznam autorových rubrík:  VzťahológiaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu