Ani Valentino, ani Victoria Beckham

Denno-denne sa na nás z každej svetovej strany našej izby lepia informácie o tom, čo je a čo nie je in, za čo by sme sa vo svojom šatníku mali hanbiť, čo vyhodiť a akým kusom oblečenia to nahradiť. Z televízie sa na nás usmieva šarmantná moderátorka s plnými perami plných prázdnych replík a ako naša veľmi dobrá kamarátka, ktorú poznáme iba z tej farebnej krabice, sa nám snaží poradiť, ktoré topánky si obuť a ktorú kabelku k nim rozhodne nebrať a aký kožuch nám najlepšie pomôže zaradiť sa do spoločnosti. V časopisoch odovzdane ležiacich pri posteli zase mladá módna poradkyňa, ktorá odprisahala svojmu Guru módy, že nám bude pomáhať v obliekaní, nám dopodrobna opisuje nové farby, strihy, materiály, doplnky, ktoré rozhodne potrebujeme k životu, pretože bez nich by sme určite nedokázali ani usmažiť chleba.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (5)

Vytvorili sme módny priemysel a dnes je istá skupinka labilnejších jedincov naň životne odkázaná. Potrebujú, aby nám povedal, čo si môžeme a nemôžme na seba dať a do tohto kolobehu chcú zatiahnuť aj nás, pár vyvrheľov behajúcich doma vo vyťahaných tričkách. Neodsudzujem módu, iba chcem povedať, že by sa na ňu nemalo až tak sústrediť. Priznajme si, koľkí z nás sa už na ulici otočili za niekým a v duchu (možno aj nahlas) povedali: ,,Preboha, čo to má na sebe?“ Môžeme si do reštaurácie obliecť najdrahšiu róbu od najslávnejšieho návrhára, to nám však nezaručí, že pri stole nebudeme jesť ako prasce. O vonkajší vzhľad máme postarané, kto nás však oblieka zvnútra? Kto ušije kožuch, ktorý nás zahreje, keď okolo srdca cítime chlad? Ani Valentino, ani Victoria Beckham. Aj napriek tomu si dovolím, povedať, že sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí sa aj zvnútra obliekajú podľa módy. Za posledné roky už veľa krát zazneli vety typu: Táto doba je zlá, Ľudia sú necitliví, Každý myslí iba na seba, ...V istých prípadoch to môže byť pravda. Všimla som si, že niektorí ľudia v mojom okolí sa správajú, ako keby v sebe žiadne city neprechovávali. Nevážime si svojich partnerov, láska nám rýchlo vyprchá, zrada priateľstva sa počíta na kilá. Čo v sebe takýto ľudia vlastne nosia? Čo je “in“ v módnom priemysle našej duše? Napadá ma stručná odpoveď, ktorú napíšem ako reklamný stĺpik v ženskom módnom magazíne: Najnovším trendom v oblasti ľudského vnútra je amputácia citov a kastrácia duše. Čo sa obliekania týka, hitom tohto leta je nasadenie kondómu na srdce. Na tvár je najvhodnejšie naniesť si hrubšiu vrstvu líčidiel značky Citový mrzák. A hlavne nemilujte blížnych svojich, je to nemoderné, už aj Ježiš s tým prestal. Je len na nás, či budeme v budúcnosti takúto upútavku skutočne počuť. Verím, že sa to nestane a ak áno, dúfam, že tak ako Guru módy tu bude aj nemódny Satan, ktorý rezervuje kotol v pekle pre naše citmi ovplývajúce duše.

Lenka Siváková

Lenka Siváková

Bloger 
  • Počet článkov:  15
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Saxofónový nadšenec, amatérsky fotograf, genetická slepá ulička. Zoznam autorových rubrík:  VzťahológiaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu