Informovanosť mládeže o politike

Rada by som dala do pozornosti zaujímavý politický-nestranícky projekt mladých aktívnych ľudí. IMOP - Informovanosť mládeže o politike práve sa práve začal a aj vy ho môžete podporiť. V nasledujúcom blogu zverejňujem oficiálne správy k projektu a mailing posielaný sympatizantom z oficiálneho fóra na Facebooku, ako aj médiam.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (3)

Z môjho pohľadu je projekt jedinečný. Ak hovoríme, že dnešnú mládež nič nezaujíma, že sú ignorantskí, práve IMOP je dôkazom opaku.

IMOP je o záujme, jeho mapovaní a krokom k prebudeniu záujmu o veci verejné od samotných stredoškolákov.

V ďalších riadkoch nájdete popis projektu, jednoduché kroky k jeho podpore. Dúfam, že projekt zaujme aj Vás.

O projekte

IMOP (Informovanosť Mladých O Politike) je projekt zameraný na zvýšenie záujmu mladých ľudí – najmä stredoškolákov – o dianie okolo nich. Realizácia projektu bola ovplyvnená skúsenosťou za zahraničia, najmä zo susedného Rakúska a z Veľkej Británie, kde sú podobné aktivity už niekoľko rokov odskúšané v praxi a zaužívané.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Aktivity

Projekt sa začal v septembri 2008 spustením prieskumu vo forme dotazníka určený najmä pre všetkých stredoškolákov a mladých ľudí. Prieskumom si chceme overiť hypotézy o postojoch a vedomostiach mladých ľudí v oblasti politiky. V novembri 2008 bude zorganizované stretnutie aktívnych mladých ľudí, odborníkov v oblasti participácie a pedagógov, na ktorom budú hosťovať aj naši priatelia z rakúskej organizácie Zentrum Polis (www.politik-lernen.at), ktorí majú s touto problematikou bohaté skúsenosti. Okrem prezentácie a výmeny skúseností budú na stretnutí identifikované aj vhodné aktivity v rámci vyučovania a mimo neho, ktoré zapojení účastníci budú organizovať v období školského roka 2008-2009.

SkryťVypnúť reklamu

Na internetovej stránke projektu (www.imop.mladez.sk) je možné nájsť dotazník, ktorým v priebehu septembra 2008 budeme zisťovať záujem a vedomosti mladých ľudí o politiku.

Poslednou fázou projektu v školskom roku 2008/2009 bude organizácia simulovaných volieb na zapojených stredných školách pre stredoškolákov. Výsledky budú porovnávané s výsledkami z reálnych volieb, ktoré sa uskutočnia v roku 2009 (sú to voľby prezidentské a voľby do Európskeho parlamentu). Projekt IMOP je študentský výskumný projekt, pripravovaný na portáli ViemViac (www.viemviac.sk). Projekt je nestranícky a prebieha nezávisle od politických strán a vládnych inštitúcií.

SkryťVypnúť reklamu

O organizátoroch

Sme skupinu aktívnych mladých ľudí, ktorá sa rozhodla, že so súčasným nezáujmom mládeže o veci okolo seba (ktoré sa ich mimochodom priamo dotýkajú) treba niečo robiť. Preto sme sa rozhodli rozbehnúť projekt IMOP (Informovanosť Mladých O Politike). Nakoľko sa u nás na Slovensku aktivity podobného druhu a rozsahu zatiaľ nerealizovali, skúsenosti a inšpiráciu čerpajú od našich rakúskych priateľov. Ich cieľom je v priebehu školského roku 2008/2009 na stránke vytvoriť databázu aktivít zameraných na zvyšovanie politického povedomia a participáciu mládeže. Podľa nášho názoru je dôležité, aby mladí ľudia mali záujem participovať na veciach verejných a mali prehľad o tom, čo sa okolo nich deje. Či už ide o politiku komunálnu, regionálnu, národnú alebo európsku, každého z nás sa priamo dotýka a každý z nás máme možnosť niečo zmeniť.

SkryťVypnúť reklamu

Kontakt
Simona Földesová, autorka (simona.foldesova@gmail.com)

Partneri
Projekt prebieha pod záštitou Rady mládeže Bratislavského kraja (www.rmbk.mladez.sk) a podporila ho aj Rada mládeže Slovenska (www.mladez.sk).

Ako môžere projekt podporiť aj vy?

Oficiálna správa pre priateľov projektu

Dobrý deň priatelia, radi by sme Vás upozornili na dotazník na stránke www.imop.mladez.sk, kde nájdete aj viac informácií o projekte IMOP.

Radi by sme Vás oslovili s prosbou o láskavosť: Rozprávajte o IMOP-e!
Rozprávajte o projekte svojim priateľom a známym, susedom, rodine, komukoľvek s kým sa budete chcieť rozprávať :)Zmyslom projektu je aby ho vyplnilo, čo najviac mladých ľudí, aby sa výsledky z dotazníku, čo najviac približovali realite. To dosiahneme iba tak, že sa o projekte bude rozprávať a teda bude o ňom počuť.

Existuje niekoľko ďalších jednoduchých krokov pre spropagovanie IMOP-u: stante sa členmi oficiálneho fóra na Facebook-ua alebo stačí si do statusu na Facebook-u/Gmail-i/LinkedIN/kdekoľvek zadať link stránky dotazníku www.imop.mladez.sk na jeden či viac dní, rozoslať pozvánku do IMOP fóra ďalším známym či len krátko spomenúť projekt vo svojom blogu.

Za akúkoľvek podporu budeme nesmierne vďační. Ďakujeme vopred za ochotu a prajeme pekný deň!


Váš tím IMOP

Martina Ličková

Martina Ličková

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

"Keď chceš rozosmiaťBoha, povedz mu o svojich plánoch," opakujem si stále. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
SkryťZatvoriť reklamu