Bože, jeden slepák! (dodatok)

Minule som zavádzal, keď som napísal, že Fero nikdy nebol chorý. Vlani navštívil nemocnicu.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (13)

Bol marec, zbíjali sme dokopy našuchatrč, Fero exceloval pri výrobe šindľov, ja som zabezpečoval servis acathering. Ako zázrakom strecha do večera nespadla, len keď sedíme na priedomís jantárovým pivkom v ruke, Fero naraz prehovorí: Ty, bolí ma brucho. Štyrislová, celá veta!, spozornel som. Je to prvý krát, čo ho niečo bolí. Robím sistarosti, ale Fero hľadí do zeme ako kapitán Dabač, že sa to dá vydržať. V nocisa zobudím na to, že Fero vonku grcá. Keď vojde dnu, má farbu nehaseného vápnaa trpiteľsky cerí vlčie zuby. Dobre, volám pohotovosť.
Pohľad na Fera nanemocničnej posteli je taký komický! Prikrátke pyžamo, modré strnisko na tvári,pohľad zmučeného bernardína. Veľká sestrička mu preliepa novú jazvu na bruchu apritláča mu pritom objemné prsia na tvár. Fero je zosobnený sen zrelých romantičiek.Pozorujem to s úškrnom na tvári, ruky vovreckách. Fero trpí, rád by ma lapil za ruku. Vchádza primár, Fero mu vraví,doktor neserte ma, chcem domov. Je to také patetické! Pán primár, našepkal miďábel škodoradosti, v poslednom čase má problémy s krížmi, pozrite sa na to, azároveň mu do vrecka posúvam päťstovku vďačnosti za pekne zašité Ferove brucho.Tak si ho tam nechali ešte nejaký týždeň a celé oddelenie žaslo nad jehoRTGsnímkami. Ešte nikdy nevideli takú dokonalú stavbu kostí! A ja som zistil,že s Ferom zle, ale bez Fera ešte horšie.

Igor Lienka

Igor Lienka

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Som infantilný 30+nik. Robím na poloúv. v hospici. Mám rád červené víno. Vo ZV som známy pod menom Chrobak Zoznam autorových rubrík:  NezaradenáZo života lienokAbout a FeroMám aj názory:

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

3 články
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu