Moje "malé" emocionálne orgazmy...

YouTube videá... pre tých, ktorý majú radi operné árie, emocionálne bomby a trošku viac času. viem, že nemáte čas stráviť nad jedným článkom 20minút, ale neotvárajte to, keď už v perexe vidíte, že sú to videá.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (35)

Ak Vás po celom tele obsypú zimomriavky, zamlžia sa oči, tep srdca sa zrýchli a pritom dych takmer zastaví, ak nebudete môcť sedieť a ani stáť... Ak budete cítiť...

1.) Franco Corelli spieva Vesti la giubba z opery Pagliacci. Nemám slov. Ak Vás to nedojme, ste z kameňa...

ak sa vám to páčilo, ešte jedna unikátna verzia, tentokrát v podaní tenora Giuseppe Di Stefano (všimnite si jeho hlasivky)

2.) Maria Callas spieva Casta Diva z opery Norma (tá kolorácia je neuveriteľná)

3.) Luciano Pavarotti spieva Nessun Dorma z opery Turandot. (ju osobne ju vyslovene milujem, ale tato ária sa mi už viac než prejedla. je prekomercionalizovaná, a pritom opera obsahuje množstvo minimálne rovnako silných momentov) Táto nahrávka je z čias, keď ju pán Pavarotti ešte naplno prežíval...

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


verzia 2: to isté v podaní tenora Mario Del Monaco. Geniálna interpretácia. Doslova zvierací hlas. Nezľaknite sa.

4.) Un bel di vedremo, opera Madama Butterfly a ja sa neviem rozhodnúť. je to silný súboj Callas/Scotto. Osobne milujem obe verzie, keďže každá je geniálna ničím iným. Rozhodnutie nechávam na Vás:

Maria Callas


a... Renata Scotto

5.) Viens, Malika (The Flower Duet) z opery Lakmé. Pri hľadaní som narazil na dve verzie. Jedna s krajším zvukom, ale je to nejaká počítačová animácia (nie zlá)... podľa toho čo počujem a poznám, predpokladám, že to spievajú Mady Miesple a Danielle Millet

druhú verziu nájdete na tomto odkaze: http://www.youtube.com/watch?v=MWqup5t1FHU
(v podaní Natalie Dessay and Elsa Maurus) aspoň uvidíte, čo sa tam deje.

SkryťVypnúť reklamu

6.) Opera Rusalka a ária Měsíčku na nebi hlubokem. Ja mám najradšej verziu od našej rodáčky Lucii Popovičovej, ale normálne známej pod menom Lucia Popp.

a teraz Anna Netrebko verzia. Sledujete, kam to speje? Ono, má na to, veď je to jedna z naj súčasných sopranistiek. Ale spraviť videoklip? Ja som sa takmer zošúľal od smiechu. Asi sa chce predávať ako lacné americké pophviezdičky. Anna ale nielen že dobre vyzerá, vie prekrásne spievať. No veď, posúďte sami. (zaujímalo by ma, čo by na to povedal Tono Dvořák :)Mám pokračovať? asi to zmysel nemá. Dalo by sa tu toho dať ešte veľmi veľa. Ale ak je niekto, kto si to prešiel do konca, budem rád, ak to v ňom niečo zanechá a takisto, ak on (rozumej ty) zanecháš niečo mne v diskusii.

SkryťVypnúť reklamu

ps: ak uvidím čítanosť xy ľudí a keď bude jasné, že ani zlomok z nich, si nepozrel ani len jednu pätinu, so smútkom presúvam článok na súkromný blog. viem, že nemáte čas stráviť nad jedným článkom 20minút, ale neotvárajte to, ked už v perexe vidíte, ze sú to videá.

Ferko Vĺčik

Ferko Vĺčik

Bloger 
  • Počet článkov:  7
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ŽivotŽvástyZamilovanýFotografiaSúkromnéKultúraNezaraditelné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
SkryťZatvoriť reklamu