Ako Maťko s Kubkom všetko, ešte aj KHL vybavili.

Keď obyčajný rozhovor starších pánov odhalí to ako to u nás fungovalo,funguje a nebodaj ešte bude fungovať ??

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

Nedávno som bol svedkom rozhovoru dvoch starších pánov. Prebrali toho moc, ale nakoniec ma zaujala veta jednoho z nich, ktorý rozhorčene povedal:" Tá hlúpa pravica kritizuje Fica ešte aj za to, že vybavil u Putina pre nás KHL". Zdanlivo banálna veta ale odhaluje mnohé. Spôsob akým fungoval (a bohužial v mnohom ešte pretrváva) svet týchto pánov, keď boli mladší. Na jednej strane ľud, čo nemôže prakticky nič a zostáva mu len práca a trocha tej zábavy a na druhej panstvo, tí mocní, ktorí dokážu svojimi kontaktmi na ešte vyšších pánov vybaviť úplne všetko. Prešibaní a cynickí manipulátori si sú tohto faktu vedomí a zručne ho aj využívajú.Nerobím si ilúzie, že sa dá tento nezdravý jav úplne a naveky odstrániť.Predsa len, existujú na svete krajiny a nie je ich až tak málo a nie sú ani od nás nekonečne vzdialené, kde na to aby ste niečo kvalitné a hmatateľné dosiahli nepotrebujete zazobaného strýčka ani všemohúceho pána premiéra. Stačí len poctivo a tvrdo pracovať,nekradnúť a nepodvádzať.Ano, také krajiny naozaj sú a väčšinou sa im darí veľmi dobre aj vďaka tomu, že šikovní a talentovaní ľudia z tých menej šťastných krajín sa k nim húfne sťahujú, pretože cítia, že tam sa ich talent rozvinie naplno a že nová krajina ich za ich talent a pracovitosť bohato odmení.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bolo by už načase začať pracovať na tom, aby aj u nás na úspech a materiálny blahobyt stačil len talent a ochota tvrdo pracovať a nie poznať sa s niekým z vládnucej partaje, ktorý to všetko niekde hore za alobalový bakšiš vybaví.Toto je minulosť a v 21.storočí by už nemalo mať svoje miesto. Europa je síce stále bohatým a prosperujúcim miestom, ale to nemusí trvať večne.Je tu už zjavný obrovský potenciál Ázie a zatial skrytý a neodhalený Afriky. Ak sa Europa a najmä jej východná časť nezbaví bahna korupcie,klientelizmu, toho večného ja na brachu bracha na mne, začneme zjavne zaostávať a zostaneme len turisticky zaujímavou no stagnujúcou svetovou destináciou.

SkryťVypnúť reklamu

Strana SaS má vo svojom volebnom programe Agenda 2020 podrobne rozpracovanú problematiku boja s korupciou a klientelizmom. Chápeme, že krajina sa pohne dopredu vtedy a len vtedy, ak tvoriví a talentovaní ľudia dostanú priestor na sebarealizáciu ku prospechu svojho,svojich rodín a následne i celej spoločnosti.

Aby sa doma oplatilo pracovať,podnikať a žiť.

Ľubomír Pätoprstý

Ľubomír Pätoprstý

Bloger 
  • Počet článkov:  17
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Liberál,demokrat,kozmopolita, milovník hokeja,rocku,divadla a cestovania, nepriateľ tuposti, závisti,provinčnosti,cynizmu.Kandidujem za SaS s poradovým číslom 115. Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
SkryťZatvoriť reklamu