Sv. Valentíne je len marketing !!!

Už mesiac sa na mňa valí odvšadial sv. Valentín a červené srdiečka, macíkovia či podobné sladké "maličkosti". No po včerajšej nevyhnutnej návšteve obchodného centra som mala pocit, že keby všetky financie vynaložené na túto sladkú kampaň obetovali radšej na Haiti, asi by im zvýšili životnú úroveň !

Písmo: A- | A+
Diskusia  (38)

A to podotýkam, nie som žiadna otrávená stará dievka, ktorá nevie, čo so sebou.. Žijem si v pokojnom zdravom už takmer 7-ročnom vzťahu smerujúcom k svadbe.. Ale čo je veľa, to je veľa. Po úspešnom štúdiu marketingu je mi jasné, že tento "zázrak" je dobrý sluha, no zlý pán, ale prečo vyzdvihovať vyznanie lásky iba na tento deň, je podľa mňa hlúposť... Ten, kto úspešne prežil príval srdiečok, sloganov a sladkých čokoládok a nenechal sa namotať, je borec.. Priznávam, i ja som obdarovala svoju polovičku, ale nemalo to spoločné nič so srdiečkami a podobnými talafatkami.. Načo aj? A ešte som aj dostala otázku tipu: " A to je k čomu - nebodaj slávime výročie, či čo?" Keď som však omylom vbehla do oddelenia s pohľadnicami na Valentína, len sa mi žalúdok obracal.. Kto si myslí, že práve takáto sladká pohľadnica povie všetko, čo by malo byť radšej realizované skutkami, ja na veľkom omyle... Nebolo by preda len menej rozvodov, hádok, keby sme si lásku vyznávali a dokazovali síce rovnakým spôsobom, avšak aj po iné dni ako na sv. Valentína? Nie je pomoc v domácnosti alebo príjemná masáž nôh aspoň raz týždenne lepšia ako tá najdrahšia čokoláda čo obrovská kytica kvetov? Mňa osobne skôr poteší odtrhnutý narcis, ktorý mi moja polovička síce v polozvädnutom stave, ale predsa, prinesie cestou domov z práce.. Spomenul si... a nebolo to na Valentína.. :)

Lucia Piknová

Lucia Piknová

Bloger 
  • Počet článkov:  5
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Viem, kto som.. tuším, kam smerujem.. ale ako sa tam dostanem, to zistím počas cesty... Zoznam autorových rubrík:  Len Tak TakAktuálne k dobeSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Skryť Zatvoriť reklamu