Hokej a študenti v zahraničí

Majstrovstvá hokeja sú v plnom prúde a najviac ním žijú práve vo Fínsku a Švédsku. U nás doma, na Slovensku, predpokladám, že väčšina ľudí poctivo sleduje každý zápas a neustále fandí a verí našim. Aká je situácia Slovákov, ktorí študujú mimo Slovensko?

Písmo: A- | A+
Diskusia  (9)
Klasickí fanúšikovia
Klasickí fanúšikovia (zdroj: tasr, red)

Študujem v Brne už druhý rok a atmosféru majstrovstiev zažívam tiež druhým rokom. Zostala rovnaká :) Čo vidím každý slovenský zápas okolo seba? Davy Slovákov pohybujúcich sa v uliciach a hľadajúcich voľné miesto niekde v bare/pube, kde práve ide hokej. Pomaľované tváre bielou, modrou a červenou farbou, slovenské vlajky na chrbtoch alebo aspoň dres niektorého z hráčov. Atmosféra sa opakuje zápas čo zápas.

Tento rok mi nevýchadza sledovať zápasy mimo môj internát, ale ani tu to nie je na zahodenie :) Spoločenká miestnosť je plne obsadená, cez prestávky doplnenie zásob piva, poprípade rýchle navarenie si jedla. Nesledujem zápas práve cez internet ? (kapacita spoločenskej miestnosti je naozaj malá) Nevadí! Jasot, radosť, krik a nadšenie sa pri každom góle nesie až mimo internát a určite nie je šanca, aby ste nevedeli, keď Slováci dajú gól.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Naopak, ak gól dostaneme, počujete to klasické "Oooooohhhh", poprípade nejaké nadávky a hrubé slová :). Postoj Slovákov-študentov je vtedy jednoznačný: "Stále veríme". Téma hokej je momentálne dosť častá aj medzi "náhodnými" stretnutiami študentov v kuchynkách, umývarkách alebo sprchách. Rozoberanie pocitov, dojmov, rozhorčovanie sa a radosť k tomu neodmyslitelne patria.

Aj keď to nemôžeme prežívať doma, kde nie sme iba "menšina", tak naša radosť, smútok a potešenie z hokeja nie je o nič menšie :). Budeme stále pozerať, stále fandiť a stále veriť. Len dúfam, že sa nestretneme s bratmi Čechmi, pretože minulý rok nám tu išlo o krky :D

Lucka Šoltysová

Lucka Šoltysová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka, priateľka, osoba milujúca tento svet. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Milota Sidorová

Milota Sidorová

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu