Neskoré zistenie...

Ľudia si málokedy uvedomujú, ako veľa majú, až kým o to neprídu. Vtedy by ten čas najradšej vrátili a milión vecí urobili inak.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Blíži sa skúškové obdobie (niektorí ho už majú), čo je pre mnohých najväčšia hrôza. Ja nie som výnimkou, nie však kvôli skúškam, ale kvôli pocitom. V tomto období si totiž viac ako inokedy uvedomujem, aká som bola hlúpa a nevážila som si, čo mám.

Moje skúškové: prinútiť sa vstať z postele, raňajky, učiť sa, obed, učiť sa, večera, učiť sa, spať. Čas na ľudí, priateľov, spoločnosť? Nulový.

Až teraz som zistila, aké skvelé bolo bývať doma s rodičmi, chodiť von s priateľmi a komunikovať s ľuďmi. Až teraz som si uvedomila, že som vedľa seba mala ľudí, ktorí ma naozaj milovali a dokazovali mi to každý jeden deň len tým, že boli pri mne. Vtedy som však videla iba chyby, omyly, veci, čo ma hnevali a nedokázala som si vážiť, aká som bola vlastne bohatá.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Bola som hodená do veľkého sveta bez toho, aby ma ktokoľvek upozornil na to, že rodičia, kamaráti a priateľ mi budú chýbať čím ďalej, tým viac. Bez toho, aby som mala šancu to nejako ovplyvniť.

Zistila som, že lásku si človek okolo seba neváži, lebo si myslí, že je to samozrejmosť, lebo niekto ju má každý deň pri sebe. Preto sa neustále sťažujeme a vadia nám tie najmenšie chybičky, lebo vlastne nevidíme, že máme okolo seba to najkrašie, čo môžeme mať. Zistíme to, až keď ten človek odíde... A potom je už zväčša neskoro niečo vrátiť.

Aj vďaka tejto skúsenosti, ktorú zažívam každý deň, som teraz schopná si viac vážiť ľudí, ktorí sú teraz pri mne, viem si viac užívať situácie, lebo sú jedinečné a už sa nebudú opakovať.

Skryť Vypnúť reklamu

Nemám teraz to, čo som si kedysi nevážila, ale vážim si, čo mám teraz. Verím, že v budúcnosti budem mať šancu prejaviť mojim známym, že ich stále milujem, a že som vďačná za to, že ich mám.

Lucka Šoltysová

Lucka Šoltysová

Bloger 
  • Počet článkov:  4
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Študentka, priateľka, osoba milujúca tento svet. Zoznam autorových rubrík:  SúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu