Ako nám v Košiciach nalievali rozum do hlavy

KOŠICE. Slovenský inštitút vzdelávania v spolupráci s vysokoškolskými profesormi aj v školskom roku 2009/ 2010 organizoval prípravné kurzy na prímacie pohovory na vysoké školy. Tieto kurzy mohli študenti navštevovať v Bratislave, Žiline, Banskej Bystrici a Košiciach. Uchádzači si mali možnosť vybrať zo širokej ponuky prípravných kurzov.

Písmo: A- | A+
Študenti na kurze v Košiciach.
Študenti na kurze v Košiciach. 

Možnosť výberu

Prvé kolo prípravných kurzov na VŠ sa konalo od októbra do marca 2010. Každý uchádzač si mal možnosť vybrať kurz podľa toho, o akú vysokú školu má záujem. Kurz práva, politológie, medicíny, masmediálnej komunikácie, psychológie alebo ekonómie.

Kurz Masmediálnej komunikácie v Košiciach

Kurz sa začal 28.11.2009. Trval 12 týždňov a konal sa stále v sobotu na Technickej Univerzite v Košiciach. Prípravný kurz masmediálnej komunikácie bol v malej aule, kde sa stretávalo každú sobotu asi 30 ľudí. Do Košíc sa prišli vzdelávať študenti z rôznych miest, prevažne z východného Slovenska. Maturanti z Košíc, Prešova, Bardejova, Popradu, Lipian, Humenného a iných obcí.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Košický kurz sa niesol pod záštitkou PhDr. Kataríny Čižmárikovej. Permanentne každú sobotu sa študenti stretávali s novým profesorom alebo odborníkom na danú tému. Svoje znalosti predviedli odborníci ako napr. Doc. PhDR. Ján Sand, PhD., PhDr. Katarína Čižmáriková, Silvia Hofmanová, Beáta Hybačková, Tomáš Čižmárik a mnohí ďalši.

Tráviť tri mesiace, každú sobotu medzi štyroma stenami a sústrediť sa na to, čo prednášajúci hovorí nie je jednoduché. Predsa celý týždeň v škole je aj tak dosť. No, tí ktorí sa zúčastnili tohto kurzu hovoria, že sa oplatilo stráviť 72 hodín v aule, pretože okrem toho, že spoznali nových ľudí sa naučili mnoho nových veci, ktoré im budú potrebené na ďalšie štúdium. Vyskúšali si prácu s mikrogónom, vytvoriť vlastné noviny, reklamu a ešte veľmi veľa zaujímavých vecí.

SkryťVypnúť reklamu

Každý kto sa zúčastnil na kurze Masmediálnej komunikácie v Košiciach ho hodnotí pozitívne a môže ho len odporučiť. "Nebolo to len o učení, toľko srandy v sobotu dopoludnia nezažijete len tak hocikde. No, na kurze určite áno," s úsmevom na perách hodnotí účastníčka kurzu.

Lucia Ludviková

Lucia Ludviková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ŠPORTChvíľka prózy/ poézieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

723 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

278 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu