John Cohn: IBM GURU na STU v Bratislave

Osobnosť svetového formátu prijala pozvanie na Fakultu elektroniky a informatiky v Bratislave. Vedec, inovátor, držiteľ viac ako 50 patentov, popularizátor vedy a IBM Fellow - John Cohn (53) z amerického Richmodu, priblížil študentom svoju prácu, porozprával o účasti v show The Colony a ako správny vedec predviedol menší pokus.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)
John Cohn so študentmi Slovenskej technickej univerzity.
John Cohn so študentmi Slovenskej technickej univerzity. (zdroj: Zdroj: internet)

Ak by niekto čakal, že na prednášku prišiel vedec v typicky bielom plášti, tak je na omyle. Tentokrát mali študenti možnosť spoznať naozaj zaujímavú osobnosť. Pán John Cohn prednášal vo farebnom plášti a na hlave mal „čelenku“ zo žiaroviek. Preto sa netreba čudovať, že na Fakultu elektrotechniky a informatiky prilákal plnú aulu študentov, čo sa dnes len tak hocikomu nepodarí.

Obrázok blogu

Neformálna diskusia sa niesla v priateľskom a vtipnom duchu, ktorú vedec obohacoval trefnými poznámkami a videami. Študentov tak chcel osloviť a motivovať a ako sám povedal: „Práca i štúdium vás musia baviť. Ja pracujem pre IBM už tridsať rokov a ešte stále mám to isté nadšenie ako na začiatku. Práve geek-ovia ako my pomáhajú meniť svet.“

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Americký vedec na svojej prednáške študentov nenapĺňal len teoretickými poznatkami, práve naopak. Jednou zo zaujímavostí, ktorú o sebe prezradil bola účasť v známej americkej show The Colony, ktorú mohli diváci sledovať na Discovery Channel. Pointou celej show bolo prežiť v neobývanej kolónií bez tečúcej vody, elektriny, mimo civilizácie. Spolu s 9 dobrovoľníkmi tam strávil John Cohn 59 dní a ako sám tvrdí: „Bol to pre mňa úžasný zážitok.“ (http://dsc.discovery.com/tv/colony/bios/john-cohn.html)

Obrázok blogu

Viac zaujímavých informácií o vedcovi na jeho internetovej stránke- www.johncohn.org.

Lucia Ludviková

Lucia Ludviková

Bloger 
  • Počet článkov:  10
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Zoznam autorových rubrík:  ŠPORTChvíľka prózy/ poézieSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
SkryťZatvoriť reklamu