Keď sa ozve dvojmetrový Génius..

Ako už bolo napísané na mnohých stránkach, kto nečakal, že ešte môže prekvapiť, mýlil sa!..Ale ako!.. Richard Müller - album 55

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 Keď som bola mladšia počúvala som len pár piesní, základné odrhovačky a nikdy mi nič nevravel.. Len tie texty.. Keď som mala asi 14 , dobrovoľne - nasilu mi dal môj strýko napálené CD Neuč vtáka lietať a Nočnú Optiku.. Časom ma začalo fascinovať hlavne to, že sú piesne, ktoré málokto pozná a sú dokonalé.. Strýko Apollinaire, alebo taký Stín stíhá stín.. Veľa textov je nádherných, pravdu povediac, potom Monogamný vzťah, či 44 - ka neoslovili vôbec, ale už vtedy som uvažovala o tom, či bude 55 - ka.. A ona naozaj prišla..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Richard Müller - Strýko Apollinaire : http://www.karaoketexty.cz/texty-pisni/muller-richard/stryko-apollinaire-3490

Richard Müller  - Stín stíhá stín : https://www.youtube.com/watch?v=T21YwDMx6PQ

 Áno, aj ja som zachytila "Džúliu" a hovorím si, áno, ten hlas, áno, ten štýl, ale ostávala som na pochybách.. Je možné aby sa mu to opäť po toľkých rokoch podarilo?! S kolegyňou, ktorá má všetky oirginál albumy sme skočili do obchodu a mali posledný kus, každá objednávka sa okamžite vypredáva.. Nedalo mi to..

 Texty neskutočné ako vždy.. Či Rišove, či p. Uličného.. To ako dokážu opísať človečiu bolesť, ako sami uviedli - nenaplnenú lásku, iróniu osudu, či to, že ľudia už zabudli, čo je v živote dôležité.. Chytili ma za srdce láskovičky.. Stačí zdvihnúť hlavu.. Možno, že ma len tento album stretol v životnom štádiu, keď mám pocit, že všetko, čo Richard hovorí a spieva, je ako by mi kričal zo srdca.. A možno je to len ďalší album od človeka, ktorý to proste vie, a ktorý do každej skladby dáva kus seba a nikto si ani nedovolí zamyslieť sa, či je to dostatočne precítený prejav.. Možno by mi len bodlo mať nejakého strážneho človeka, keď už tam hore nikto nie je..

SkryťVypnúť reklamu
Richard Müller
Richard Müller 

 Prekvapilo, že hudba je z dielne O .Brzobohatého, vždy sa mi na Rišových albumoch páčila kombinácia sláčikov s klávesami, alebo ešte keď spolupracoval s trumpetistom p. Bartošom.. Každopádne album je počúvateľný niekoľkokrát dookola, skladby sú postavené tak, že Vás neprestane baviť, prvý krát som ho otočila tri krát, bez toho aby som si to uvedomila..Aj pravdu poviem, poslzila som si.. Rišove piesne vždy boli silné a veľavravné.. Potešilo, že ich je až 15..

 Ak ste váhali, neváhajte.. Ani jedna pieseň nie je nemá a s čiernym čajom ho určite budem počúvať ešte aj na smrteľnej posteli.. 

Veronika Lukyová

Veronika Lukyová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá žena, čo nemá koliečko navyše :-) Len sa díva okolo seba a čuduje sa klikaním po klávesnici :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

717 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu