Ako mačka s mačencami..

Aneb, ako si hľadať strechu nad hlavou po rozvode, s dvomi deťmi a s obrovskou nevýhodou toho, že pracujem..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

 Tak aby nebola u nás nuda, dostala som úžasnú info od majiteľa bytu, v ktorom bývame, že ho bude potrebovať.. Od rozvodu sme už boli v dvoch podnájmoch, hold, sama na vlastné bývanie nemám a na to aby sa o mňa postaral štát, som veľmi nevhodný občan.

Sociálne byty..

 V našom meste je niekoľko bytových domov, ktoré majú byty určené na bývanie pre sociálne slabších. Keďže som sa ja sprostá rozhodla celú svoju situáciu riešiť nie sedením doma a poberaním dávok, ale chodím do práce, mám smolu. Po prvé, samozrejme všetky byty sú obsadené.. Po druhé , keďže pracujem a mam vraj vysoký príjem, nemám šancu. Ani príspevok na bývanie, ani na sociálny byt.. Rozumiem, sú horšie prípady, chorí ľudia, atď, atď, len sa možno zabúda na to, že aj my,niekde uprostred spoločnosti, potrebujeme helfnúť.. Stačila mi pripomienka od jednej pani na mestskom úrade, ktorá mi aspoň úprimne povedala, že pre mňa je to strata času..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Hypotéka - vlastné bývanie..

 Aj keby som si odmyslela "darčeky", ktoré mi nechal môj exmanžel a fungovala s čistým štítom, hold, môj príjem na taký úver, keďže som sama a dve vyživované deti k tomu, je príliš nízky.. Jednoducho len vymazať minulosť a začať odznova.. Myslím, že do takejto služby by som investovala , ale škriatkov by som si nechala tak či tak, takže mažeme aj túto možnosť.. Čiže na sociálny byt zarábam priveľa, na vlastné bývanie s úverom primálo..

Obrázok blogu

Podnájom..

 Človek by povedal, veď nájmov je veľa, len netreba byť náročný.. Fakt ale je, že aj ľudí, čo majú nájom ako jediné východisko je dosť a podmienky sú rôznorodé.. Najviac sa mi páčil inzerát, kde bol krásne opísaný byt a na záver vetička: Bez detí a zvierat.. Neviem, ja som tým svojím zakázala obžúvať steny a rozbíjať okná, už keď boli menšie, myslím, že iné veľké škody by už nehrozili.. Potrebujem aspoň dvojizbový, aby mali deti svoj priestor, predsa len , už je u nás školička a v jednoizbovom byte by to bolo o "držku".. Automaticky tu zohráva veľkú úlohu suma.. Lebo kto si myslí, že si majitelia prihodia 50 ku k zálohovej platbe je na omyle.. 2 izbový byt sa bežne pohybuje od 350 € do 450 € mesačne.. Samozrejme, pokiaľ by ste bažili po vyslovene luxusnom byte, prípadne mezonete, môžete sa vyšplhať aj vyššie.. Ešte je dôležitá predstava o dĺžke nájmu, lebo neverili by ste, ale ľudia prenajímajú byty aj napr. na pol roka, na päť rokov sa Vám asi neupíše nikto..

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 Ďaľšia vec je zariadenie.. Aspoň to som si uchmatla z toho veľkého manželského omylu a všetko máme vlastné, na čo som patrične hrdá.. Ak je byt zariadený, máme ďaľší problém.. Ak všetky tieto peripetie sedia a konečne nájdete byt, ktorý je tam kde potrebujete, v stave, ktorý potrebujete, sedí počet a druh obyvateľov podľa predstáv majiteľa a ešte aj cena je vyhovujúca, gratulujem - je to obrovský úspech.. Aj mne sa to našťastie podarilo.. Ešte striehnu opletačky okolo zmluvy a nájmu a depozitu, ale veď vybaliť tisícku len tak z vrecka a najlepšie hneď, kto by na to nemal..

Ako mačka s mačencami..

SkryťVypnúť reklamu

 Tento výraz použila moja mamina a pravdupovediac v tom momente sa ma trošku dotkol.. Ale v podstate má pravdu.. Do kedy takto budem dúfať, že nebudeme musieť oddísť, či nájdem opäť nájom , ktorý vo všetkých parametroch vyhovuje, koľkokrát sa ešte budeme sťahovať? Neškodí to deťom? Viem, že za to nemôžem, ale hanbím sa pred nimi.. Niekedy ma prepadne ten " mačací pocit ".. Na druhej strane, možno príde Princ s bytom alebo domom a konečne sa stanem úspešnou zlatokopkou.. Alebo mi len bude dopriate sa raz z tohto bahna vyhrabať.. Jediné, čo mi pomáha je to, že domov je tam, kde je rodina , prípadne ako povedala moja dcéra: " Dôležité je, že tam bude naša maminka ."

Veronika Lukyová

Veronika Lukyová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá žena, čo nemá koliečko navyše :-) Len sa díva okolo seba a čuduje sa klikaním po klávesnici :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu