Kto si? Predsa Tvoj priateľ ..

V mojom živote je len pár ľudí, o ktorých môžem povedať, že sú to moji priatelia. Niektorí nimi boli dlhé roky, niektorých poznám len krátko, ale tá chémia tam aj tak funguje..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Poznáte to, pohľad bez slov, hurónsky bezdôvodný smiech, nával plaču, ktorý môžete vypustiť a priateľ Vás objíme a nič sa nepýta.. Ozve sa práve v tej chvíli, keď to najviac potrebujete, veríte mu, môžete mu zavolať aj o pol noci, počúvate ho a nikdy Vám ani len nenapadne, že by Vám to mohlo liezť na nervy, chápete sa , odpúšťate si..

Obrázok blogu

Všetci moji modrí priatelia..

 Myslím, že skutočných priateľov človek ani nemôže mať veľa, matematika nepustí, a keďže jediné, čo je v mojom živote ružové, sú tie okuliare, priateľa si zaslúži mať každý.. Ale môže mať za priateľa každý každého? Už asi šípite kam smerujem. Áno je to tá veľká modrá džungľa, kde má každý stovky priateľov, ale buď pozná hentoho, buď od neho niečo potrebujem, buď just chcem aby niečo videl, alebo sa to jednoducho patrí, lebo nevedieť čo a kde práve robí môjho otca koňa brať je vyslovene spoločenský prúser..

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

 Ja mám na tejto sociálnej sieti medzi priateľmi asi 50 ľudí.. Približne desať z nich sú v stave, že pravdepodobne zmiznú.. Sama som totiž okúsila akú silu má toto médium a aké rýchle intrigy a konšpiračné teórie sa dokážu medzi priateľmi šíriť.. Jedna kolegyňa sa ma opýtala, či som si ju zablokovala..Áno , zablokovala, pretože už nie som hlúpa a naivná a nevidím dôvod, prečo by mali o mojom súkromí vedieť čokoľvek ľudia, ktorý mi nesadli absolútne žiadnym spôsobom a navyše sa držia hesla: Poviem, aj keď neviem..

Rukojemníci svojich priateľov?

 Pokiaľ mám správnu info, už 14 ročné deti majú možnosť fungovať v tomto modrom bludisku, zrejme v tomto veku a počas strednej školy je počet priateľov aj určitou prestížou v súčasnej IT spoločnosti.. U dospelých to môže mať niekoľko dôvodov..zvedavosť, dokonca strach z reakcie druhej strany?

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu

 Ja robím možno tak raz do mesiaca rešerš..jednoducho aj noví ľudia, ktorých spoznám, ak nie je kontakt, na čo ich tam mám držať? Mám tam rodinu, tú, ktorá ma nenaštvala :-D , dobrých priateľov, starých známych, ktorí mi svojou prítomnosťou nevadia. Je možno deprimujúce, ak zistíte, že si Vás niekto z priateľov vyhodil, či dokonca zablokoval.. V tom prípade by sme si mali asi nastaviť zrkadlo, pretože pre niečo to asi bude..

 Ja som zástancom toho, že vzťahy by sa mali udržiavať čím skôr a podľa možností v realite a v reálnom kontakte.. Nie vždy sa to dá, ale nemali by sme byť rukojemníci pseudo priateľov.. Raz mi niekto povedal, že treba len otvoriť oči a skutočných priateľov má okolo seba každý človek..

Veronika Lukyová

Veronika Lukyová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá žena, čo nemá koliečko navyše :-) Len sa díva okolo seba a čuduje sa klikaním po klávesnici :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Iveta Rall

Iveta Rall

53 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

275 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
SkryťZatvoriť reklamu