Reči VS. činy..

Ani neviem, či som taká naštvaná alebo sklamaná, alebo naivná, ale to sa už naozaj v dnešnej dobe nenájde nikto, kto vie splniť to, čo povie?! Sľuby sa sľubujú..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Za dobrotu na žobrotu..

 Samozrejme pomáham.. Prečo? Lebo som hlúpa.. Ale naozaj je schopnosť pomáhať, alebo potreba pomáhať prejavom hlúposti? Kolegovia v práci aj pseudo priatelia mi už neraz dali facku a tiež poučenie, že pomáhať sa neoplatí.. Prečo som zaplatila dievčatku v obchode kolu a čipsy, prečo každému odpúšťam, prečo nepredávam veci po deťoch, ale ich po väčšine aj tak rozdám.. No prečo? Pretože odmietam byť takáto, odmietam prestať uveriť tomu, že ľudia sú už len zákerní a zlí..To nie je naivita, ani hlúposť, to je presvedčenie, viera v to, že tak to má byť .. Dokonca som si vypočula od kolegu, že nie som tímový hráč, pretože určite nepomáham nezištne a určite mi o niečo ide..Je smutné, že ľudia sú už tak zaslepení zlobou, že aj za dobrom človeka hľadajú nejaký háčik.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou
Obrázok blogu


Klamstvo sa začalo skrývať za realitu..
 Jeden z mojich pokusov, mi tiež povedal asi po roku a pol naťahovania sa, že mojim problémom je, že som príliš dobrá.. Ďakujem, tento kompliment hlavne od mužov dostávam v podstate často..až na to, že zrejme ani tak celkom nejde o kompliment.. Permanentne sa stretávam s mužmi, ktorí toho narozprávajú v skutku veľa a veľa vecí ale realita žiadna..Aká som skvelá, obdivuhodná , úžasná .. Ale žiadne činy.. Žiadny vzťah, žiadna káva, žiadne prekvapenie, žiadna pozornosť, žiadny telefonát, žiadna správa, žiadny záujem.. Slová chlapa kedysi niečo znamenali, boli dokonca zárukou pre obchod.. A čo dnes?

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


 To je snáď najlepšia výhovorka v štýle – tak to chodí, zle si to pochopila, kde to žiješ, to je dnešná doba..Ja tomu odmietam veriť.. Vždy keď mám chvíľky, že sa stretnem s ľudskými vlastnosťami, ktoré sa mi nepáčia, snažím sa pozrieť sa na seba, nastaviť si zrkadlo a pozrieť sa aká som v tej danej veci ja.. a vždy si hovorím, ak sa ja na to dívam takto, potom určíte existuje ešte aspoň jeden exemplár, ktorý je na tom rovnako.. To je jediná moja nádej..
 Keď Ti poviem, zavolaj aj o polnoci, myslím tým naozaj 00:00, keď poviem, že mne môžeš veriť, to znamená , že to naozaj nikomu nevykecám, keď poviem, že ma niečo mrzí, nie je to fráza, ale naozaj to vo vnútri bolí, keď poviem, že mi chýbaš, naozaj by som mala najradšej tele port, a keď si myslím, že si niekto hlupák, tak Ti to bohužiaľ poviem :- )
 

SkryťVypnúť reklamu

  A som na to hrdá..nie je to naivné a nie je to ani hlúpe, je to odvážne, je to dobrosrdečné a úprimné.. Dúfam, že tie moje dva malé klony budú rovnako víťaziť so svojou inakosťou v tejto spoločnosti, lebo bojovať s ňou budú určite..

Veronika Lukyová

Veronika Lukyová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá žena, čo nemá koliečko navyše :-) Len sa díva okolo seba a čuduje sa klikaním po klávesnici :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

43 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Monika Nagyova

Monika Nagyova

277 článkov
SkryťZatvoriť reklamu