Toto som od Teba nečakal..

Po malej pauze som rozmýšľala , o čom všetkom idem písať, lebo tých tém sa nahromadilo za posledných dní veľa.. Čo ma však naozaj milo zarazilo, bola táto veta..

Písmo: A- | A+
Diskusia  (0)

 V dnešnom svete lží , klamstiev, podrazov, nevier, vypočítavosti, mamonárstva a absolútnej nedôvery medzi ľuďmi, sa s ňou človek stretne bežne.. Aj Vy ste ju určite nie raz niekomu „milému“ povedali..

Obrázok blogu

 Ja som ju našťastie ale počula v inom zmysle.. Človek, ktorý mi ju povedal, bol prekvapený z mojej pomoci.. Ostala som možno rovnako šokovaná ako on, ale sranda je, že človek už ako keby skôr rátal s podrazmi a neochotou, ako s tým , že mu niekto naozaj bez reptania pomôže.. Pravdupovediac, keď som si tú situáciu spätne premietala, aj ja mám problém uveriť, že veľmi rýchlo zoženiem nezištnú pomoc, keď je potrebná, ale verím, že som obklopená toľkými ľuďmi, s ktorými si navzájom veríme a sme oporou, že to zase až taký problém byť nemusí..( Vy dotyční, sa teraz určite , veeeeeeeľmi skromne a spokojne usmievate : - )
 

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Reči vs. Činy..
 Už som raz písala o tejto čarovnej formulke, pred pár dňami sa mi zase raz potvrdila, a tak veľmi rada by som ju opäť vykričala do sveta.. Bola som na svadbe dvom mladým ľuďom, aj s kamarátkou, veď podať ruku a aspoň kvietok sa patrí, najmä ak ste takmer v dennodennom styku.. Čo nás ale šokovalo, boli sme tam , až na hostí, ktorí boli pozvaní aj na hostinu, z nášho „kolektívu“ jediné.. Aj vtedy som si vypočula, že ma tam niekto nečakal.. 

http://lukyova.blog.sme.sk/c/427613/reci-vs-ciny.html


 Človek je súdený tým, ako vyzerá, možno ako sa správa, ako zareaguje pri prvej výmene názorov, či sa ozve na prvej porade, či otvorí niekomu dvere, či sa pozdraví.. Áno, veľa týchto vecí veľa napovie o človeku, prinajmenšom, či je slušne vychovaný.. Ale dá sa z tohto naozaj usúdiť aký človek je?
„Myslel som si, že si taká.. iná, že máš svoj svet, ale som milo prekvapený..“
 Je rozdiel, ak človeka rok stretávate medzi dverami kancelárie, alebo s ním rok chodíte na kávu a stretávate sa celé rodiny.. Ani doba, ktorá prešla od prvého podania ruky, ani prvé tri vety, ktoré človek povie, ani farba oblečenia, ktorú nosí, nič z vecí Vám nepovie o človeku viac ako vlastná skúsenosť.. Priama , konkrétna, medzi Vami a tým druhým človekom.. Až potom , keď sami odskúšate, ako človek koná a reaguje, škatuľkujte.. 

SkryťVypnúť reklamu
Obrázok blogu


 Viem o čom hovorím.. Pravidelne počúvam, aká som namyslená, nedostupná, divná, drzá atď. atď.. Nevravím, že nemám chyby, ale veľa prívlastkov dostávam, lebo nie som taká , akú ma chcú iní.. Nemlčím, keď vidím nespravodlivosť, nenechám si skákať po hlave, viem dať najavo, kde je môj priestor a kde mám rozhodnutia výlučne vo svojich rukách.. Napriek tomu sa snažím byť veľmi ohľaduplná a zhovievavá , a rešpektujem aj názory, ktorým vôbec nerozumiem..

 
Ale o to viac potom poteší , že ľuďom spôsobujem skôr tie milé prekvapenia.. Úloha na zajtra : skúste sa na ľudí pozrieť aj z iného uhla.. môžete aj o 365 stupňov ;-)

Veronika Lukyová

Veronika Lukyová

Bloger 
  • Počet článkov:  23
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Mladá žena, čo nemá koliečko navyše :-) Len sa díva okolo seba a čuduje sa klikaním po klávesnici :-) Zoznam autorových rubrík:  NezaradenéSúkromné

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
Martina Hilbertová

Martina Hilbertová

53 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

722 článkov
Iveta Rall

Iveta Rall

56 článkov
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
SkryťZatvoriť reklamu