Adam bol stvorený ako začiatok ľudskej spoločnosti!

Písmo: A- | A+

“Dvom je lepšie ako jednému, lebo za svoju námahu majú dobrú odmenu.” - Kazateľ 4:9. Človek bol stvorený ako časť ľudskej rodiny!

Keď si bol pridelený na nové miesto, aj tam potrebuješ priateľov. Pamätaj na to, že ak chceš mať priateľov, musíš sám byť priateľom. Rozprávaj druhým, čo pekné si zažil v službe, nech vidia, akú radosť ti prináša služba Jehovovi. Ak si musel ukončiť službu celým časom, lebo tvoj manželský partner ochorel, nikdy mu to nevyčítaj. A ak si ochorel ty, necíť sa vinný ani si nemysli, že si sklamal svojho manželského partnera. Pamätaj, že ste „jedno telo“!

A že ste pred Jehovom sľúbili, že sa postaráte jeden o druhého za všetkých okolností. (Mat. 19:5, 6) Keď nemôžete pokračovať v službe celým časom, lebo sa vám narodilo dieťatko, uisťujte ho, že je pre vás dôležitejšie než služba, ktorú ste doteraz vykonávali. Vychovávajte ho tak, aby cítilo, že ho považujete za dar od Boha. (Žalm 127:3–5) A rozprávajte mu, aké úžasné zážitky ste mali v službe celým časom. Keď to budete robiť, budete v ňom rozvíjať túžbu slúžiť Jehovovi celým časom, tak ako ste doteraz slúžili vy.

PS: Jediná osoba, ktorá nepotrebovala spoločnosť a mohla žiť večne sama, šťastná a kompletná, je náš Stvoriteľ, Jehova Boh! Ale z dôvodu svojej najväčšej vlastnosti svojej osobnosti - lásky, sa rozhodol stvoriť rodinu, pozostávajúcu z anjelov na nebesiach a ľudí na Zemi!

https://wol.jw.org/sk/wol/pc/r38/lp-v/1102021403/18/0

Skryť Zatvoriť reklamu