Aj dnes Jehova Boh preukazuje lásku-disciplínu pre svojich!

“Lebo koho Jehova Boh miluje, toho karhá (disciplinuje, vzdeláva), tak ako otec karhá milovaného syna.” - Príslovia 3:12.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Máme veľa dôvodov veriť, že Jehova si nás cení. Všimol si, ako sme zareagovali na dobrú správu, a preto nás k sebe pritiahol. (Ján 6:44) Keď sme si k nemu začali vytvárať bližší vzťah, aj on sa „priblížil k nám“. (Jak. 4:8) Venuje nám čas a robí veľa pre to, aby nás vyučoval, a tak nám dokazuje, že si nás cení. Veľmi dobre nás pozná a vie, že sa môžeme stať lepšími ľuďmi. A napráva nás, lebo nás miluje. To je jasný dôkaz toho, že si nás cení.


Jedným z Božích služobníkov, ktorého si niektorí ľudia nevážili, bol kráľ Dávid. On však vedel, že Jehova ho má rád a že mu pomáha, a vďaka tomu si na svoju situáciu dokázal udržať správny pohľad. (2. Sam. 16:5–7) Keď sme skľúčení alebo zažívame ťažkosti, Jehova nám môže pomôcť, aby sme svoje problémy videli zo správnej perspektívy, a dá nám silu, aby sme ich dokázali prekonať. (Žalm 18:27–29) Môžeme si byť istí, že keď nám pomáha Jehova, nič nás neoberie o radosť z toho, že mu slúžime. (Rim. 8:31)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou


PS: Vidieť dnešné problémy zo správnej prespektívy znamená, že rozumieme ako sa spĺňajú biblické proroctvá v súčasnosti a vieme, kde sa nachádzame na priamke času z hľadiska Všemohúceho Boha, nášho nebeského milujúceho Otca!


w20.01 15 ods. 7 – 8

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu