Aj dnes sú pomazaní bratia Krista prenasledovaní Farizejmi!

“Predvolali apoštolov, zbičovali ich [a] prikázali im, aby už nehovorili v Ježišovom mene.” - Skutky 5:40.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (2)

Apoštoli Peter a Ján považovali za česť, že môžu byť prenasledovaní za to, že sú Ježišovými nasledovníkmi a šíria jeho učenie. (Sk. 4:18–21; 5:27–29, 41, 42) Títo pokorní kresťania z prvého storočia sa nemali za čo hanbiť. Z dlhodobého hľadiska boli pre ľudstvo väčším prínosom než ktorýkoľvek z ich odporcov. Z biblických kníh, ktoré niektorí z nich napísali, dodnes čerpajú milióny ľudí silu a nádej.

Kráľovstvo, ktoré oznamovali, dnes už nielenže existuje, ale čoskoro zavládne nad celou zemou. (Mat. 24:14) Naproti tomu mocný Rím, ktorý kresťanov prenasledoval, skončil v prepadlisku dejín, ale títo verní Ježišovi učeníci dnes vládnu ako králi v nebi. Ich odporcovia sú dávno mŕtvi, a ak budú niekedy vzkriesení, budú poddanými Kráľovstva, ktoré oznamovali tí nenávidení kresťania. (Zjav. 5:10)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ako farizeji v prom storočí prenasledovali pomazaných bratov Krista, tak je to aj dnes, podľa inšpirovaných slov apoštola Pavla v knihe Rimanom, v kapitola pätnásť a v štvrtom verši!

w20.07 15 ods. 4

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 952
  •  | 
  • Páči sa:  228x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Lívia Hlavačková

Lívia Hlavačková

41 článkov
Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Iveta Rall

Iveta Rall

49 článkov
SkryťZatvoriť reklamu