Aká lekcia apoštola Pavla pre dnešných pomazaných!

Písmo: A- | A+

“Som najposlednejší z apoštolov a ani si nezaslúžim byť nazývaný apoštolom, lebo som prenasledoval Boží zbor.” - 1. Korinťanom 15:9.

Niektorí ľudia pôsobia sebavedome a sú veľmi priami, ale to neznamená, že sú pyšní. (Ján 1:46, 47) Bez ohľadu na to, akí sme, všetci si musíme rozvíjať pokorný postoj. Pouvažuj o príklade apoštola Pavla. Jehova ho použil, aby zakladal nové zbory v jednom meste za druhým. Pravdepodobne toho vykonal v službe viac než ktorýkoľvek iný apoštol Ježiša Krista.


Pavol si však nemyslel, že je lepší alebo dôležitejší než ostatní. Uvedomoval si, že za svoj dobrý vzťah k Jehovovi nevďačí svojim schopnostiam alebo skutkom, ale Božej nezaslúženej láskavosti. (1. Kor. 15:10) Z jeho listu do Korintu vidno, aký bol pokorný. Aj keď ho niektorí jednotlivci v korintskom zbore kritizovali, on sa vo svojom liste nevyvyšoval. (2. Kor. 10:10)

PS: Vedúci Zbor svedkov Jehovových by si mal brať príklad zo slov apoštola Pavla, ale hlavne z jeho poníženého správania sa ku všetkým spolubratom svedkom Jehovovým alebo spolupomazaným bratom Ježiša Krista!


w19.09 2 – 3 ods. 5 – 6

Skryť Zatvoriť reklamu