Ako a kedy budú verní uctievatelia ‘utekať do hôr’!

“Toto je zákon o obeti spoločenstva, ktorá sa prináša Jehovovi.” - 3. Mojžišova 7:11.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Obete spoločenstva patrili k dobrovoľným obetiam, ktoré Izraeliti obetovali Jehovovi z lásky. Z mäsa obetovaného zvieraťa mohol jesť ten, kto ju predložil, jeho rodina a kňazi. No určité časti obete patrili výlučne Jehovovi. Ktoré to boli? Za najlepšiu časť obetovaného zvieraťa Jehova považoval tuk. Povedal, že vysokú hodnotu majú aj životne dôležité orgány vrátane obličiek. (3. Mojž. 3:6, 12, 14–16)

Jehova si mimoriadne cenil, keď Izraeliti dobrovoľne obetovali tieto orgány a tuk jemu. Dokazovali tým, že túžia dať Bohu to najlepšie. Podobne dal Ježiš ochotne Jehovovi to najlepšie, keď mu slúžil celou dušou a z lásky. (Ján 14:31) Robilo mu nesmiernu radosť, že môže konať Božiu vôľu. (Žalm 40:8) Jehova bol určite šťastný, keď videl, že Ježiš mu tak ochotne slúži.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Kedy nastane čas, aby verní uctievatelia Jehovu Boha začali ‘utekať do hôr’, lebo ohavná vec stojí tam, kde by nemala stáť? Ten čas sa už začína pomaly rysovať! Najprv vo forme prijímania nebezpečných vakcín...a potom...!

w19.11 22 ods. 9 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 823
  •  | 
  • Páči sa:  99x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

1 článok
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

2 články
Róbert Ďurec

Róbert Ďurec

1 článok
Skryť Zatvoriť reklamu