Ako asi bude vyzerať budúce Veľké Súženie!

“Krásou mladých mužov je ich sila a ozdobou starcov sú ich šediny.” - Príslovia 20:29.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Mladí bratia, môžete byť pre zbor veľmi užitoční. Mnohí z vás máte veľa síl a energie. Ste pre zbor veľkým prínosom. Možno by ste už radi slúžili ako služobní pomocníci. Ale možno si myslíte, že druhí vás považujú za príliš mladých alebo príliš neskúsených na to, aby vám bola zverená nejaká dôležitá úloha. Hoci ste mladí, sú veci, na ktorých môžete pracovať už teraz, aby ste si získali dôveru a úctu ostatných v zbore. Máte určité schopnosti!

Z tých by mohli mať úžitok bratia a sestry v zbore? Mnohí z vás ich máte. Napríklad viete veľmi dobre používať tablety a iné elektronické zariadenia, ktoré používame pri osobnom štúdiu a na zhromaždeniach. Možno ste si všimli, že niektorí starší bratia a sestry s tým majú problém a veľmi by si ocenili, keby ste im pomohli. Títo vekovo starší bratia a sestry tak môžu mať z vašich schopností veľký úžitok. Všetko, čo robíte, robte tak, aby bol váš nebeský Otec na vás hrdý.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jeden veľký problém pre študentov je veľkosť materiálu ponúkaného na štúdiach zboru! Veľká väčšina bratov a sestier a záujemcov nemôže sledovať množstvo materiálu a preto len veľmi málo si z toho nakoniec pamätajú alebo aj vôbec nič!

w21.03 2 ods. 1, 3;7 ods. 18

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 951
  •  | 
  • Páči sa:  227x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Adam Valček

Adam Valček

14 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

710 článkov
Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

2 články
SkryťZatvoriť reklamu