Ako bude vyzerať posledná vojna na Zemi!

“Ich vojská [boli] zhromaždené do boja proti tomu, ktorý sedel na koni, a proti jeho vojsku.” - Zjavenie 19:19.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zdá sa, že proroctvá v Ezechielovi 38:10–23, v Danielovi 2:43–45; 11:44–12:1 a v Zjavení 16:13–16, 21 opisujú to isté časové obdobie a rovnaké udalosti. Ak je to tak, potom by sme mohli očakávať nasledujúci vývoj udalostí. Niekedy po začiatku veľkého súženia vytvoria „králi celej obývanej zeme“ koalíciu národov. (Zjav. 16:13, 14) Táto koalícia je v Biblii nazvaná „Góg z krajiny Magóg“. (Ezech. 38:2)

Podnikne záverečný útok na Boží ľud a bude ho chcieť úplne zničiť. Keď apoštol Ján opisuje toto obdobie, hovorí o tom, že Božích nepriateľov postihne neobyčajne silné krupobitie. Toto krupobitie možno predstavuje zdrvujúce rozsudky, ktoré bude oznamovať Boží ľud a ktoré vyprovokujú Góga z Magógu, aby zaútočil na Boží ľud s cieľom úplne ho vyhladiť. (Zjav. 16:21)

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Jehova Boh nám oznámil historický rozvoj v budúcnosti, ale presné pochopenie je rezervované verným pomazaným bratom Ježiša Krista v čase jeho druhého príchodu, keď budú súdení ako verní, potom zapečatení a oslávení na zvestovanie obsahu malého zvitku v Knihe Zjavenie kapitola desať!

w20.05 14 – 15 ods. 13 – 14

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 955
  •  | 
  • Páči sa:  231x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Zmudri.sk

Zmudri.sk

3 články
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

712 článkov
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Juraj Hipš

Juraj Hipš

12 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
SkryťZatvoriť reklamu