Ako dokážeme našu vernosť Stvoriteľovi, Bohu Jehovovi?

Písmo: A- | A+

“Syn môj, buď múdry a rob mi radosť, aby som mohol odpovedať tomu, kto sa mi vysmieva.” - Príslovia 27:11.

Keď bol Ježiš v skúškach, modlil sa „so silnými výkrikmi a slzami“. (Hebr. 5:7) Vo svojich vrúcnych modlitbách vyjadroval túžbu zostať verný Jehovovi a tak si ešte viac posilňoval odhodlanie poslúchať ho. Pre Jehovu boli jeho modlitby ako kadidlo s príjemnou vôňou. Ježiš celým svojím životom robil Jehovovi radosť a obhájil jeho právo vládnuť. Ako ho môžeme napodobňovať? Tak, že sa zo všetkých síl snažíme verne poslúchať Jehovu a dodržiavať jeho zákony. 

Keď sme v skúškach, úpenlivo sa k nemu modlíme o pomoc, pretože chceme, aby z nás mal radosť. Uvedomujeme si, že Jehova nebude vypočúvať naše modlitby, ak robíme veci, ktoré zavrhuje. No ak žijeme podľa jeho noriem, môžeme si byť istí, že naše úprimné modlitby budú preňho ako príjemne voňajúce kadidlo. A môžeme si byť istí, že svojou vernosťou a poslušnosťou robíme nášmu nebeskému Otcovi veľkú radosť.

PS: Dnes žijúci ľudia majú unikátnu príležitosť byť prvými medzi nespočetným množstvom večne žijúcich osôb v budúcnosti pod nesmrteľnými nebeskými 144, 001 kráľmi a kňazmi, tvoriacimi večnú vesmírnu vládu!

w19.11 21 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu