Ako Jehova oslobodí pomazaných synov z hriešného tela!

Písmo: A- | A+

“Ja biedny človek! Kto ma vyslobodí z tohto tela, ktoré ma vedie k smrti? Ďakujem Bohu, ktorý ma vyslobodí prostredníctvom Ježiša Krista!” - Rimanom 7:24, 25.

Sme vďační, že Boh urobil opatrenie, aby nás oslobodil od hriechu. Urobil to prostredníctvom Ježiša Krista. Prorok Izaiáš už v ôsmom storočí pred n. l. predpovedal, že raz budú mať ľudia úžitok z oveľa väčšieho oslobodenia, než mali Izraeliti v jubilejnom roku. Napísal: „Duch Zvrchovaného Pána Jehovu je na mne, lebo ma pomazal Jehova, aby som oznámil dobré posolstvo miernym. 

Poslal ma obviazať tých so zlomeným srdcom, vyhlásiť slobodu zajatým.“ (Iz. 61:1) Na kom sa malo splniť toto proroctvo? Toto významné proroctvo o oslobodení sa začalo spĺňať na začiatku Ježišovej služby na zemi. Keď Ježiš vstúpil do synagógy vo svojom domovskom meste Nazaret, prečítal zhromaždeným Židom spomínané Izaiášovo proroctvo a uplatnil ho na seba. (Luk. 4:16–19)

PS: Ostatok pomazaných bratov Krista v “dni nášho Pána Ježiša Krista” alebo v “Jehovovom dni” súdu konca pred Armagedonom bude “zachránený” vzkriesením k nesmrteľnému nebeskému životu!

w19.12 9 – 10 ods. 6 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu