Ako mať naše oči zaostrené a byť svetlom sveta?

Písmo: A- | A+

“Oko je lampou tela. Ak je teda tvoje oko zaostrené, celé tvoje telo bude jasné.” - Matúš 6:22. Presné poznanie pravdy zosilňuje vieru!

Čo Ježiš myslel slovami, ktoré sú uvedené v texte na dnešný deň? To, že by sme mali viesť jednoduchý spôsob života, čiže byť zameraní na jeden cieľ a nedať sa od neho odviesť. Ježiš nám dal príklad v tom, že sa zameriaval na službu, a aj svojich nasledovníkov učil, aby sa zameriavali na službu Jehovovi a na jeho Kráľovstvo. Ježiša napodobňujeme tak, že „hľadáme najprv kráľovstvo a [Božiu] spravodlivosť“!

Teda že dávame službu na prvé miesto. (Mat. 6:33) Jeden spôsob, ako sa zameriavať na službu, je zjednodušiť si život. Potom budeme mať viac času na to, aby sme druhým pomáhali spoznať Jehovu a zamilovať si ho. Mohol by si si napríklad upraviť pracovný čas tak, aby si počas týždňa chodil viac do služby? Mohol by si obmedziť niektoré oddychové činnosti, ktoré ti zaberajú veľa času? 

PS: Musíme mať naše oči zaostrené aj potom, ako sa skončí zvestovanie o Kráľovstve a začne konečná fáza splnenia biblického proroctva Daniela ohľadne konca!

w19.04 5 – 6 ods. 12 – 13

Skryť Zatvoriť reklamu