Ako nám dnes zľahčuje život náš Učiteľ Ježiš Kristus!

Písmo: A- | A+

Lebo moje jarmo (Ježiša Krista) je príjemné (sa dobre nesie) a môj náklad je ľahký.“ - Matúš 11:30.

Satanove lži zaťažujú ľudí ako bremeno. Napríklad Satan chce, aby sme uverili tomu, že Jehova nás nemiluje a že nám neodpustí hriechy. Toto hrozné klamstvo pôsobí na ľudí veľmi skľučujúco. (Ján 8:44) No keď prijmeme Ježišovo pozvanie, aby sme k nemu prišli, naše hriechy sú nám odpustené. (Mat. 11:28) A môžeme si byť istí, že Jehova nás veľmi miluje. (Rim. 8:32, 38, 39) Náklad, ktorý nám dáva Ježiš, je úplne odlišný od nákladu, ktorý musíme niesť každý deň. 

Napríklad na konci dňa sme zo svetskej práce nielen vyčerpaní, ale chýba nám aj hlboký pocit uspokojenia. No keď strávime čas službou Jehovovi a Ježišovi, cítime hlboké uspokojenie. Alebo sme možno príliš unavení a musíme sa prinútiť, aby sme v ten večer išli na zhromaždenie. Ale často sa z neho vraciame domov občerstvení a posilnení. To isté zažijeme, keď sa namáhame v službe alebo pri osobnom štúdiu Biblie. Zistíme, že tá námaha stála za to!

PS: Satan Diabol je špecialista v manipulovaní ľudí! Nielenže je ako anjel nadradené osoba voči nedokonalým ľuďom, ale má aj niekoľkotisícovú skúsenosť v manipulovaní ľudstva! Tak, ako v minulosti dokázal ovládnuť aj najvyšších predstaviteľov Božieho národa, tak je to aj dnes!

w19.09 20 ods. 1;23 ods. 15 – 16

Skryť Zatvoriť reklamu