Ako oddolať každému pokušeniu v živote!

“Píšem vám … lebo ste spoznali toho, ktorý je od počiatku … a Božie slovo a zvíťazili ste nad tým zlým.” - 1. Jána 2:14.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Zakaždým, keď odoláš pokušeniu, posilníš si odhodlanie robiť to, čo je správne. Nezabudni ani na to, že pokrútený pohľad na sex pochádza od Satana. Preto keď odmietaš názory tohto sveta, víťazíš „nad tým zlým“. Naším Bohom je Jehova, a preto uznávame, že má právo povedať, čo je hriešne konanie. A robíme všetko pre to, aby sme sa nedopustili hriechu. Ale keď sa nám to stane, vyznáme svoj hriech Jehovovi. (1. Jána 1:9)

A keď sa dopustíme vážneho hriechu, vyhľadáme pomoc starších, ktorých Jehova poveril, aby sa o nás duchovne starali. (Jak. 5:14–16) No nemali by sme sa neustále umárať výčitkami svedomia. Prečo? Lebo náš láskavý Otec Jehova zabezpečil výkupnú obeť svojho Syna, vďaka ktorej nám môže odpustiť hriechy. Keď Jehova hovorí, že kajúcnym hriešnikom odpustí, tak o tom nemusíme pochybovať. Urobil všetko potrebné, aby sme mu mohli slúžiť s čistým svedomím. (1. Jána 2:1, 2, 12; 3:19, 20)

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Nie je tak ľahké nebyť časťou sveta, ktorý leží pod kontrolou Najväčšieho Nepriateľa nášho Stvoriteľa, ale aj všetkých tých, ktorí ho uctievajú! Ale neustále sa strániť sveta a jeho otrokov nám prináša víťazstva každý deň!

w20.07 22 – 23 ods. 9 – 10

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Pavol Koprda

Pavol Koprda

9 článkov
Adam Valček

Adam Valček

6 článkov
Jiří Ščobák

Jiří Ščobák

682 článkov
Lucia Šicková

Lucia Šicková

4 články
Skryť Zatvoriť reklamu