Ako pracuje inšpirácia Všemohúceho Boha!

“Proroctvo nikdy nebolo vyslovené vôľou človeka. Ľudia hovorili Božie slová pod vedením svätého ducha.” - 2. Petra 1:21.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (1)

Grécky výraz preložený slovom „unášaný“ sa dá preložiť aj ako „byť poháňaný“. Príbuzná forma tohto gréckeho slova je v knihe Skutky, kde pisateľ Lukáš opisuje loď unášanú vetrom. (Sk. 27:15) Teda keď apoštol Peter uviedol, že pisatelia Biblie boli „unášaní“, podľa istého biblického učenca použil „zaujímavú námornícku metaforu“. Peter v podstate povedal, že tak ako vietor poháňa loď, aby sa dostala do cieľa, tak bolo aj s biblickými prorokmi!

Prorokov a pisateľov viedol svätý duch, aby dokázali splniť svoju úlohu. Ten istý učenec napísal: „Proroci akoby napli svoje plachty.“ A Jehova vykonal svoj diel práce. Poskytol „vietor“, čiže svätého ducha. Pisatelia Biblie urobili, čo mali. Nechali sa viesť týmto duchom. Loď, ktorá sa ocitla na rozbúrenom mori, sa môže vďaka priaznivému vetru doplaviť do prístavu. Podobne môžeme vďaka svätému duchu prekonať rôzne ťažkosti a dostať sa do Božieho nového sveta.

Skryť Vypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

PS: Ten istý svätý duch Jehovu Boha je aktívny medzi pomazanými bratmi Ježiša Krista dnes, ktorí pozitívne odpovedajú na inšpirované povzbudzujúce slová apoštola Pavla: “Chcel by som, aby ste všetci hovorili jazykmi, ale ešte radšej by som bol, keby ste prorokovali.” - 1. Korinťanom 14:5.

w19.11 9 ods. 7 – 9

Jozef Lužinský

Jozef Lužinský

Bloger 
  • Počet článkov:  3 868
  •  | 
  • Páči sa:  144x

Autor sa bude snažiť budovať, povzbudzovať a utešovať ľudí (vrátane samého seba) svojou prózou i poéziou. Zoznam autorových rubrík:  ZivotTeológiaHistoriaVedaBudúcnosťVieraFotkyHudbaPoéziaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Skryť Zatvoriť reklamu