Ako prejaviť lásku k blížnemu v zvestovaní!

Písmo: A- | A+

“A učte ich dodržiavať všetko, čo som vám prikázal. A ja budem s vami po všetky dni až do konca tohto usporiadania sveta.“ - Matúš 28:20.

Predtým ako si vyberieš námet na rozhovor, pouvažuj o ľuďoch, s ktorými sa budeš rozprávať. Zamysli sa, aký úžitok im to prinesie, keď sa dozvedia, čo učí Biblia. Je veľmi dôležité, aby si si ich vypočul a bral do úvahy ich názor. Vďaka tomu ich budeš lepšie chápať a oni si ťa ochotnejšie vypočujú. Kým sa niekto rozhodne študovať Bibliu, možno budeš musieť vynaložiť veľa času a úsilia na vykonávanie opätovných návštev. Prečo?


Lebo ľudia jednoducho nemusia byť doma alebo nemusia mať čas, keď za nimi znovu prídeš. Okrem toho to zvyčajne trvá nejaký čas, kým dotyčný človek prekoná zábrany a prijme ponuku biblického štúdia. Pamätaj na to, že ak má kvetina rásť, musíš ju pravidelne polievať. Podobne keď chceme, aby si záujemca vypestoval lásku k Jehovovi a Ježišovi, musíme s ním pravidelne rozoberať myšlienky z Božieho Slova.

PS: Poznanie biblickej pravdy musí mať na nás ponížujúci efekt, pretože len s pomocou Božieho svätého ducha, Božej dynamickej sily, sme schopní pochopiť biblickej pravde, postupne v čase a úmerne k nášmu úprimnému a usilovnému úsiliu!


w19.07 14 ods. 1;15 – 16 ods. 7 – 8

Skryť Zatvoriť reklamu